12. 06. 2018 19:09 | BÁNOVCE NAD BEBRAVOU/TV Markíza

Rafinovaní zlodeji takto netradične vylúpili bankomat v Bánovciach nad Bebravou

Podobná situácia sa nedávno stala aj v obci Okoč.

Vylúpený bankomat v Bánovciach nad Bebravou.
Vylúpený bankomat v Bánovciach nad Bebravou. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ďalší vykradnutý bankomat, tentoraz v Bánovciach nad Bebravou. Zlodej alebo zlodeji mali všetko premyslené. Aj to, ako sa dostať k peniazom tak, aby ich nepoškodili.

Incident sa stal na sídlisku Dubnička. „Môžeme potvrdiť, že v skorých ranných hodinách sme boli informovaní o útoku na náš bankomat," ozrejmila hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová.

Páchatelia išli na istotu. Aby sa dostali k peniazom, použili plyn. Hadicou ho natlakovali priamo do bankomatu. Po explózii sa im otvorila cesta k bankovkám.

 

Do vyšetrovania sa zapojilo množstvo policajtov, stopy zaisťovali niekoľko hodín. Okrem plynovej bomby našli aj cestovnú tašku a rôzne náradie. Bankomat bol ale prázdny a podľa našich informácii tam bolo viac ako 100-tisíc eur.

„Okolnosti spáchania tohto trestného činu, vrátane výšky spôsobenej škody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Bližšie informácie polícia poskytne, keď to procesná situácia dovolí," doplnil hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne Pavol Kudlička.

Podobná situácia sa nedávno stala aj v obci Okoč. Tam však po výbuchu všetky peniaze zhoreli. Bolo to vraj 80-tisíc eur. Neúspešní zlodeji okrem toho spôsobili aj škody na budove. V oboch prípadoch policajti po páchateľoch pátrajú.


VIAC Z Domáce