13. 06. 2018 14:43 | BRATISLAVA/TASR

Kiskov prejav prerušil protest kotlebovcov, Danko ich vykázal

Niekoľkokrát ich predtým napomenul.

Protest kotletovcov počas prejavu Andreja Kisku, neskôr ich predseda parlamentu vykázal.
Protest kotletovcov počas prejavu Andreja Kisku, neskôr ich predseda parlamentu vykázal. Foto: TASR

Prejav prezidenta Andreja Kisku prerušil protest poslancov Národnej rady SR za ĽSNS. Tí priniesli do pléna papiere, z ktorých vyskladali nápis vlastizradca.

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) ich niekoľkokrát napomenul, že vizuálne pomôcky sú v pléne zakázané. Keďže ho neuposlúchli, prerušil na pár minút schôdzu, a teda aj Kiskov prejav a vykázal kotlebovcov zo sály.

Prečítajte si celý prejav prezidenta, ktorý predniesol v parlamente.

"Upozorňujem vás ešte raz, že preruším schôdzu a vykážem vás z rokovania NR SR," apeloval Danko opakovane na kotlebovcov, ktorí napriek upozorneniam vizuálne pomôcky neodstránili. Vizuálne pomôcky sú v pléne podľa rokovacieho poriadku parlamentu zakázané. Danko na to teda reagoval prerušením schôdze na desať minút a vykázaním kolebovcov z rokovania.

 

"Vážení páni poslanci, z úcty k prezidentovi SR, z úcty k rokovaciemu poriadku NR SR nemôžem dovoliť a akceptovať takéto prejavy voči prezidentovi SR. Prerušujem schôdzu NR SR do 14.10 h a vykazujem z rokovacej sály poslancov ĽSNS," vyhlásil Danko a ospravedlnil sa Kiskovi. Sála ho odmenila potleskom.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce