13. 06. 2018 19:35 | KOŠICE/TV Markíza

Kuriózne zranenie na Krajskom súde v Košiciach, môže za to električková trať?

Súd na niekoľko desiatok minút uzavreli.

Rímsa zranila ženu.
Rímsa zranila ženu. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Skupina zamestnancov Krajského súdu v Košiciach vychádzala cez služobný vchod, keď na nich z ničoho nič spadla časť rímsy. Dve ženy sa pri tom ľahšie zranili.

Jedna stihla odskočiť, druhej, 37-ročnej vyššej súdnej úradníčke však rímsa spadla na nohy. Previezli ju do nemocnice. Podľa Ľubice Bajerovskej zo Záchrannej služby Košice žena utrpela povrchové poranenia hlavne dolnej polovice tela a premiestnili ju na ambulanciu traumatológie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach.

 

Súd na niekoľko desiatok minút uzavreli. Hasiči zatiaľ odstránili poškodenú rímsu z priečelia budovy. „Príčiny tejto nehody aktuálne zisťujeme, obklad však pri obhliadkach nevykazoval známky poškodenia," tvrdí hovorkyňa súdu Anna Pančurová.

V okolí súdu panuje posledné mesiace mimoriadny pracovný ruch. Robotníci pracujú na rekonštrukcii električkovej trate a cez cestu rastie nová výšková budova.

„Nedá sa vylúčiť, že svoju rolu v tejto súvislosti zohrávajú aj práve prebiehajúce rekonštrukčné a stavebné práce v blízkosti objektu košických súdov," doplnila Pančurová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce