13. 06. 2018 19:31 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Usmiata "mŕtvola" pobúrila príbuzných, polícia sa k prípadu stavia takto

Pri tragickej nehode zahynul 41-ročný cyklista z Pohronia.

Kresba mŕtvoly.
Kresba mŕtvoly. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Pri tragickej nehode 41-ročného cyklistu z Pohronia policajti zakreslili na cestu jeho postavu. Nič by na tom nebolo čudné, keby sa tvár neusmievala. Dôsledok rutinnej policajnej práce sa dotkol nielen najbližšej rodiny.

Polícia vysvetľuje, že nikoho sa nechcela dotknúť. „Áno, môže to vzbudzovať pohoršenie, no v tomto prípade odmietame tvrdenie o tom, že by išlo o nejaké znevažovanie cyklistu. Policajt zakreslil jeho polohu. Týmto detailom naznačili to, aby bolo zrejmé, že cyklista zostal po nehode ležať na chrbte," skonštatovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

 

Presné normy, ako zakresliť postavy pri nehodách, neexistujú. Zvýrazniť polohu tvárou hore sa však dá aj bez usmiatych úst. „Z hľadiska úcty k mŕtvemu možno by bolo vhodnejšie nenakresliť tam smajlíka, ale len oči, alebo nos, alebo takú jednoduchú schému, neutrálnu," upozorňuje bývalý kriminalista Matej Snopko.

Zároveň dodáva, že sa treba zastať i ľudí, ktorí sa denne stretávajú s nešťastím iných. Pod uniformou policajta, hasiča, či zdravotníka sa vždy nachádza iba človek.

Nákres na mieste tragédie čiastočne zmyli. Nepríjemná spomienka pre pozostalých i policajtov však ostáva.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce