13. 06. 2018 19:02 | ZVOLEN/TV Markíza

Potrestali exriaditeľku pobočky SPF za bitku na dvore rodinného domu

Čoskoro však môže mať výpis z registra trestov úplne čistý.

Adriana Hlavatá.
Adriana Hlavatá. Foto: TV Markíza

Bývalá šéfku pozemkového fondu vo Zvolene v stredu (13. 6.) odsúdili. Za to, že vtrhla do dvora rodinného domu, dostala peňažný trest. Odsúdená žena ale čoskoro môže mať výpis z registra trestov úplne čistý.

Na súd ju priviedli policajti a v pojednávacej miestnosti strávila necelú hodinu. Zvolenský okresný súd uznal Adriánu Hlavatú za vinnú z prečinu porušovania domovej slobody.

Za trest musí zaplatiť 600 eur. Rozhodnutie je právoplatné, žena sa vzdala práva podať odpor. Adriana mala vtrhnúť na dvor rodinného domu a fyzicky napadnúť ženu, s ktorou mala súkromný spor. Vedenie SPF ju okamžite odvolalo z postu regionálnej riaditeľky. Dištancovala sa od nej aj SNS, kde jej pozastavili členstvo.

Bývala riaditeľka sa k incidentu verejne vyjadrovať nechcela. Navyše, v rozhovore s nami priznala, že si z neho takmer nič nepamätá.

Po zaplatení peňažného trestu sa však znova bude môcť uchádzať o prácu v štátnej správe.

Podľa právnika Petra Múkeru páchateľ, ktorý bol odsúdený na peňažný trest a tento trest zaplatí, hľadí sa naňho, akoby nebol súdne trestaný. Znamená to, že bude mať čistý register trestov. Jej previnenie sa objaví len v odpise z registra, ktorý však v štátnej správe pri prijímaní do zamestnania zvyčajne nevyžadujú. Vidieť potrebujú len výpis. Výnimkou sú len niektoré povolania napríklad v súdnictve alebo v policajnom zbore.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce