13. 06. 2018 19:44 | BRATISLAVA/TV Markíza

Nutná obrana alebo vražda? Prípad Inda, ktorý zabíjal v Bratislave, možno ovplyvní toto video

Na súde zverejnili zábery z priemyselnej kamery, kde vidieť, ako sa incident stal.

Záber priemyselnej kamery zachytávajúci incident Nishita Timothyho v Bratislave.
Záber priemyselnej kamery zachytávajúci incident Nishita Timothyho v Bratislave. Foto: youtube.com/Justice For Mr. Timothy

Nutná obrana alebo chladnokrvná vražda? Prípad Inda Nishita Thymotyho, ktorý pri útoku v centre mesta usmrtil futbalistu, vyvoláva množstvo otázok. Najmä po tom, čo sa objavil záznam zo začiatku celého incidentu.

Incident z osudnej noci zachytila priemyselná kamera nemeckej ambasády. Prehrávali ho obom mužom, ktorí prišli do kontaktu s Indom. Na zázname vidieť, ako sa stretnú na rohu ulice. „Na tom videu je vidieť, ako vznikol ten konflikt, ako pokračoval," povedal nám obhajca obžalovaného Igor Schweighofer.

Záznam zachytáva, ako muži Timothyho niekoľkokrát sotia a potom sa začne potýčka. Jeden z mužov v istom momente zdvihne ruky, to už má obžalovaný pravdepodobne v pravici nôž.

„Dúfam, že to video nám pomôže pri preukazovaní toho, že sa jednalo o nutnú obranu. Sme radi, že takéto video existuje," verí obhajca.

Timothy tvrdí, že to bol rasový útok a muži ho nazvali teroristom a cigánom. Zvuk však na zázname nie je. Či takéto slová pri incidente padli, nepotvrdil zatiaľ ani nikto zo svedkov. Prokurátor Michal Šúrek nám potvrdil, že tieto skutočnosti preverujú.

Muž dookola opakuje, že nikoho zabiť nechcel. Nôž pri sebe nosil preto, lebo ho už niekoľkokrát v meste napadli. Na otázky ale nereagoval.

Prokurátor ho viní z vraždy a tvrdí, že je na to dostatok dôkazov. Za tento čin hrozí Indovi 15 až 20 rokov za mrežami.

V stredu (13. 6.) vypočúvali svedkov, ktorí celý incident videli. Niektorí tvrdili, že obeť aj jeho kamaráti sa správali pred krvavým útokom kamarátsky. Agresívni vraj neboli. Že je Branislav smrteľne zranený, zistili až neskôr. Mysleli si, že vracia.

Nebohý futbalista mal na tele niekoľko rezných rán. Tou smrteľnou bola ale bodná a veľmi hlboká, ktorá mu zasiahla krčnú tepnu. Znalec tvrdí, že aj keby mu okamžite poskytli profesionálnu prvú pomoc, nemal šancu prežiť.

Znalci z oblasti psychológie a psychiatrie o Nišitovi Timothym povedali, že nemá sklony k agresivite a že pravdepodobne nekonal s úmyslom zabiť. Podľa nich nie je nebezpečný pre svoje okolie. Pojednávanie odročili na august.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce