14. 06. 2018 12:43 | BRATISLAVA/Trend

Manželovi policajnej viceprezidentky prenajalo ministerstvo za lacno byt v Bratislave. Nemá naň nárok

Za dvojizbový byt s parkovacím miestom platia Maškarovci mesačne 20 eur.

Prvá viceprezidentka Policajného zboru SR Jana Maškarová.
Prvá viceprezidentka Policajného zboru SR Jana Maškarová. Foto: TASR

Manžel novej policajnej viceprezidentky Jany Maškarovej už roky užíva nájomný byt od ministerstva vnútra. O ten sa môžu uchádzať policajti, ktorí nemajú v mieste výkonu práce vlastný byt alebo iný prenájom. Maškarovci ale od roku 2011 vlastnia v Bratislave aj vlastný byt. Podľa katastrálneho portálu si ho kúpili v inej časti mesta cez hypotéku. Pri opätovnom predĺžení nájmu bytu vlani na jeseň pritom manžel viceprezidentky vyhlásil a podpisom potvrdil, že taký byt nemá, informáciu priniesol týždenník Trend.

„Nájomca vyhlasuje, že v mieste výkonu práce nie je vlastníkom, spoluvlastníkom, nájomcom alebo spoločným nájomcom iného bytu, rodinného domu alebo bytového domu," znie prvá podmienka nájmu v zmluve medzi ministerstvom a nájomcami. Ministerstvo má podľa zmluvy právo, ale nie povinnosť odstúpiť od nájmu, ak sa ukáže niektoré vyhlásenie nájomcu ako nepravdivé.

Za dvojizbový byt s parkovacím miestom platia mesačne 20 eur. Všeobecne podmienky nájmov nastavilo ministerstvo opatrením a odsúhlasil samotný minister vnútra v roku 2015, dodáva týždenník.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce