14. 06. 2018 17:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Sýkorovec Martin Bihári, ktorý usvedčuje vlastných, sa dohodol s prokurátorom

Šéfoval seneckej vetve sýkorovcov, živili sa výpalným, ale aj vraždami na objednávku.

Martin Bihári šéfoval seneckej vetve sýkorovcov.
Martin Bihári šéfoval seneckej vetve sýkorovcov. Foto: TVNOVINY.sk

Roky pracoval pre mafiu. Na konte má množstvo vrážd. Z Martina Biháriho sa stal nedávno kajúcnik a usvedčuje vlastných. Aj preto s ním prokurátor uzavrel dohodu o vine a treste v prípade ďalších zločinov a súd mu ju odklepol. 

Martin Bihári šéfoval seneckej vetve sýkorovcov, živili sa výpalným, ale aj vraždami na objednávku. Na úteku bol päť rokov. Našli ho na Južnej Morave v obci Suchohrdly. Mal falošné doklady. Ľudia netušili, že bývajú vedľa niekoľkonásobného vraha.

Len pred 24 hodinami poslali definitívne na doživotie jeho bývalého bossa Róberta Lališa. Biháriho vo štvrtok priviedli na lavicu obžalovaných samého - so spútanými rukami i nohami. 

Martin Bihári sa tentokrát postavil pred senát okresného súdu pre päť mafiánskych vrážd a jeden výbuch. Na naše otázky ale odpovedať nechcel.

Trest mu nevymerali, lebo sa priznal, spolupracoval a už dostal predtým za iné vraždy 23 rokov. A ktoré vraždy priznal? Na konte má usmrtenie bratranca podpredsedu národnej rady Tibora Bugára. Podľa obžaloby ho vylákali na stretnutie do Senca a tam ho zlikvidovali. 

„Tiborovi Bugárovi obmedzovali prísun vzduchu do pľúc aj škrtením za použitia kovovej reťaze," povedal vlani prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Zavraždený pracoval ako ochrankár spoločnosti Gamatex. Tá v auguste 1998 obsadila televíziu Markíza. V práci bol naposledy 11. januára 1999, kedy sprevádzal jedného z majiteľov firmy - Štefana Agha. 

Bihári priznal aj spoluprácu na vražde vlastného človeka. Vladimíra Cabadaja zabili preto, lebo vraj pre lásku chcel odísť zo skupiny. 

V roku 2000 sme vás informovali o ďalšej vražde, ku ktorej sa Martin Bihári priznal. Podnikateľa Juraja Matzenauera sýkorovci zlikvidovali preto, že si podľa nich vytváral konkurenčnú skupinu. Vypálili na neho 62 rán zo samopalov aj brokovnice. 

Bihári mal prsty aj vo výbuchu v bratislavskom hoteli spred 14-tich rokov. Vtedy takmer prišiel o život Ivo Ružič, ktorého považovali za člena konkurenčnej skupiny takáčovcov.
„Mám zdravotné následky, som hluchý," povedal Ružič v roku 2015.

„Týmto sa, dá sa povedať, uzatvorila ďalšia etapa v objasňovaní vrážd ešte z roku 1999 až 2004," dodal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Bohdan Čeľovský.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce