20. 06. 2018 17:51 , článok bol aktualizovaný 20. 06. 2018 22:40 | BRATISLAVA/TASR, ml

Mariána Kočnera zadržala NAKA

Kočner skončil v putách na základe príkazu Úradu špeciálnej prokuratúry.

Marián Kočner
Marián Kočner Foto: TASR

Marián Kočner skončil v rukách polície. V putách skončil na základe príkazu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Podozrivý je z falšovania zmeniek voči televízii Markíza. Informáciu priniesol Denník N. 

Vyšetrovateľ teraz rozhodne, či podá návrh na väzbu.

Podľa zistení TV Markíza Kočnera zadržali v Dunajskej Lužnej v známej reštaurácii. Dôvodom bola informácia, že plánuje odísť do zahraničia. Noc zrejme strávi v policajnej cele. Krátko pred 19.00 h ho síce ešte previezli do jednej z bratislavských nemocníc, nakoľko mu prišlo nevoľno, no už by mal byť späť na prezídiu.

"Môžeme potvrdiť, že na základe vydaného pokynu dozorovým prokurátorom bola policajtmi NAKA zadržaná osoba M.K. V súčasnosti sú so zadržanou osobou vykonávané procesné úkony a o ďalšom postupe rozhodne vyšetrovateľ v zmysle Trestného poriadku," potvrdil hovorca policajného prezídia Martin Wäld.

Pavol Rusko na policajnom prezídiu.
Pavol Rusko na policajnom prezídiu. Foto: TV Markíza
 

Na prezídiu sa objavil aj Pavol Rusko

Krátko po 19.00 h sa na policajnom prezídiu ukázal aj Pavol Rusko. Ten si prišiel prevziať uznesenie o vznesení obvinenia v kauze falšovania zmeniek osobne. Znamená to teda, že on aj Marián Kočner sú v tomto prípade obvinení. 

„Dlhší odklad nebol pre vyšetrovateľa akceptovateľný,“ priblížil Ruskov právnik Marek Para s tým, že spolu s klientom musia zvážiť rozsah a obsah výpovede. Pavol Rusko zrejme podľa jeho obhajcu podá proti obvineniu sťažnosť, ktorú by mal odôvodniť v najbližších dňoch. „Klient sa považuje za nevinného,“ doplnil Para.

Ruskov obhajca sa obáva, že konanie polície voči jeho klientovi mohlo byť účelové a mohlo súvisieť so snahou prekryť protest farmárov. Pavol Rusko sa zatiaľ zadržaniu vyhol, jeho advokát sa domnieva, že k tomu napomohla ich iniciatíva. Po zadržaní Kočnera prišiel podľa jeho obhajcu iniciatívne sám na NAKA za vyšetrovateľom, ktorý s tým súhlasil.

Výsluchy oboch obvinených sú naplánované na 8.00 h vo štvrtok. Pavol Rusko trvá na tom, že zmenky sú pravé a je pripravený to dokázať.

 

Kočnerove kauzy

Podnikateľ je obvinený v prípade Gamatex aj v prípade vratiek DPH v súvislosti s prevodmi nehnuteľností na Donovaloch. Nedávno polícia začala stíhanie vo veci aj pre zmenky voči Televízii Markíza. Podnikateľa v ňom pomenovali ako podozrivého, obvinenie vtedy ešte nevzniesla. O Kočnerovi písal aj zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak. Tomu sa Kočner vyhrážal, že o ňom a o jeho rodine bude zisťovať informácie. Polícia to ako trestný čin nevyhodnotila.

Kto je vlastne Marián Kočner?

Podnikateľ, ktorý mal dlhé roky povesť nedotknuteľného. Od prezidenta Kováča dokonca dostal milosť. Jeho meno však dodnes lieta v miliónových kauzách a na krku má políciu aj prokuratúru. A hoci sa objavil na mafiánskych zoznamoch, netajil sa stykmi s "politikmi".

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce