20. 06. 2018 19:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Škandál na ministerstve zahraničných vecí. Za všetkým bol alkohol

Zamestnanec a muž, ktorý reprezentoval Slovensko, má problém so zákonom.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Škandál na ministerstve zahraničných vecí! Ich zamestnanec a muž, ktorý reprezentoval Slovensko, má problém so zákonom. Najskôr ho obvinili a teraz už aj odsúdili. Za všetkým bol alkohol.

Dlhoročný zamestnanec ministerstva v čase osobného voľna najskôr popíjal v jednom z bratislavských hotelov. Keď si sadol za volant, chytili ho policajti a chceli mu dať fúkať. On to ale odmietol.

Podľa našich informácií mužov zákona zavolal na exkonzula niekto, kto ho priamo videl v bare s pohárikom v ruke. Bolo krátko po ôsmej hodine večer. Policajti mu zadržali vodičský preukaz, zabránili v ďalšej jazde a vraj ho aj strčili do cely. Prípad uzavreli rýchlo. Už dnes si vypočul trest.

„Okresný súd Bratislava I uznal obvineného vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a odsúdil ho k peňažnému trestu v sume 3 000 eur," hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Sudca mu uložil aj náhradný trest pre prípad, ak sumu nezaplatí. Má ísť na päť mesiacov do väzenia. O vodičskom preukaze v rozsudku ani zmienka, ale je právoplatný. Rezort diplomacie priznal, že o prešľape vlastného človeka vie.

"Ministerstvo posudzuje prípad, v ktorom sa menovaný zamestnanec ocitol v incidente. Išlo o záležitosť, ktorá nesúvisí s plnením služobných povinností," uviedol hovorca rezortu Peter Susko.

Oslovili sme aj 38-ročného muža, ktorý kedysi reprezentoval našu krajinu v zahraničí. Bývalý konzul sa s nami najskôr chcel stretnúť a celú záležitosť vysvetliť, no nakoniec sa k incidentu nevyjadril. Na ministerstve pracuje dlho. Pred ôsmimi rokmi sa jeho meno objavilo v súvislosti s pietnou spomienkou v Osvienčime, kde ako konzul reprezentoval veľvyslanectvo Slovenskej republiky.

Na ministerstve zahraničných vecí stále pracuje. Hovorca síce potvrdil, že celú záležitosť posudzujú, ale ako a či vôbec zamestnanca za tento prešľap potrestajú, nespresnil.

Reportáž do Televíznych novín pripravila redaktorka TV Markíza Zuzana Ondrušková a René Medzihradský.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce