22. 06. 2018 06:00 | ŠTÚROVO/TV Markíza

Otravná suseda nerešpektuje rozhodnutie súdu a stále púšťa árie Plácida Dominga

Robí to aj napriek zákazu zo súdu. Susedia na ňu opäť podali trestné oznámenie.

Dom Évy Nothart.
Dom Évy Nothart. Foto: TV Markíza

Majú už pocit, že sa proti nim spojil celý svet. Nepomáha rozhodnutie súdu ani pekné slovo. Obyvatelia Štúrova, ktorých už 16 rokov terorizuje suseda ustavičným púšťaním hlasnej hudby, sú nútení žiadať o pomoc ďalej.

Operná ária Placida Dominga sa z Kossuthovej ulice v Štúrove ozýva každý deň od 06.00 do 22.00 h. Norbert Parkanský sa nám posťažoval, že suseda púšťa árie a hlukom obťažuje aj naďalej susedov. „Až 240-krát denne počúvame tú istú skladbu," tvrdí.

Majiteľka domu Éva Nothartová totiž nerešpektuje právoplatné nariadenie Najvyššieho súdu, ktorý jej zakázal hudbu púšťať. Mesto teda požiadalo o súdne schválenie exekúcie, ktoré by ju mohlo napokon pripraviť aj o dom.

Susedia však medzitým požiadali o pomoc verejnú ochrankyňu práv. Podľa suseda Parkanského si nemôžeme v právnom štáte dovoliť, že by toľké roky jedna osoba obťažuje stovky ľudí v meste.

„Verejná ochrankyňa práv však nemá v pôsobnosti susedské spory. Aj napriek tomu hľadá možnosti, akými by mohla prispieť k vyriešeniu tejto situácie v rámci jej zákonom daných právomocí," napísala v reakcii Michaela Pavelková z kancelárie ombudsmanky.

Keďže u verejnej ochrankyne práv nepochodili, útočisko dotknutí Štúrovčania hľadajú aj na úrade komisára pre deti. V jej kancelárii sa začali sťažnosťou už zaoberať.

Majiteľka hlučného domu s novinármi nekomunikuje. Na sociálnej sieti sa susedom vysmieva. Napríklad s tým, že má veľa peňazí a vie si zaplatiť najlepšieho právnika. Vraj píše aj knihu, kde bude aj pikantná kapitola o slovenskom súdnictve.

Na pani Nothartovú podali susedia na prokuratúre trestné oznámenie za to, že nerešpektovaním súdu marí výkon úradného rozhodnutia a ustavičným hlukom poškodzuje zdravie susedov a dopúšťa sa výtržníctva. Prokuratúra v najbližších dňoch posunie vec polícii.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce