21. 06. 2018 19:40 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Objednali si jej smrť: Vdova po zavraždenom Jánovi Kubašiakovi sa bojí o život

Jej vraždu si mal vykonať človek, ktorý sa stretával s Igorom Šajgalom.

Vdova po Jánovi Kubašiakovi - Mária Sihelská.
Vdova po Jánovi Kubašiakovi - Mária Sihelská. Foto: TV Markíza

Najprv jej zavraždili manžela, teraz niekto usiluje o jej život. Vdova po horehronskom podnikateľovi Jánovi Kubašiakovi je v šoku. Elitní kriminalisti ju predvolali na výsluch, niekto si mal objednať jej vraždu.

Na súd prišla vdova po Jánovi Kubašiakovi - Mária Sihelská - pochudnutá, hovorí, že so situáciou sa vyrovnáva len ťažko a snaží sa s tým popasovať.

Horehronská dráma akoby nemala konca. Podľa nej to mal urobiť človek, ktorý sa stretával s Igorom Šajgalom. A práve Igora Šajgala súd už raz odsúdil za to, že si objednal lúpež v ich dome, pri ktorej zastrelili Jána Kubašiaka.

"Ten človek sa stretával so Šajgalom v roku 2017, potom sa mal stretávať aj s jeho synom. Malo to údajne vyzerať ako autonehoda," tvrdí.

Hovoriť o pláne úkladnej vraždy mal začať muž, ktorý sedí vo väzení za iný trestný čin. Objednať vraždu vdovy si mal vraj Igor Šajgal. „A čo ma udivuje najviac, že aj jeho syn sa nechal do toho namočiť," zdôraznila Sihelská.

Na trestné stíhanie sme sa pýtali aj v NAKA, odpoveď sme zatiaľ nedostali.

Rozsudok nad Igorom Šajgalom ešte nie je právoplatný. Senát Najvyššieho súdu pod vedením Štefana Harabina ho vrátil okresnému súdu na nové rozhodnutie. Výhrady sa týkali niekdajšieho výsluchu jedného z členov lúpežného komanda a bývalého policajta Róberta Petluša. Toho vo štvrtok (21. 6.) sudca vypočul znova.

Róbert Petluš.
Róbert Petluš. Foto: TASR
 

Na sud neprišiel vypovedať jeden z členov lúpežneho komanda, ktorý si už svoj trest odsedel. Prokurátor ale na jeho výpovedi trval, a tak musel sudca pojednávanie odročiť.

Igor Šajgal je na úteku, policajti ho nevedia dolapiť, vydaný je naňho Európsky zatýkací rozkaz. Presne desať dní, kým nebol v platnosti žiaden zatykač a o jeho treste rozhodoval najvyšší súd, využil podnikateľ na to, aby sa vrátil domov do Brezna a zašiel na poštu.

Igor Šajgal.
Igor Šajgal. Foto: TASR
 

Vdova po zavraždenom mužovi si myslí jedno. „Vyzerá to, akoby ho polícia nemala záujem nájsť. A vlastne ho ani hľadať nemusí, lebo pošta v Brezne je kúsok od polície," dodala.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce