22. 06. 2018 06:19 , článok bol aktualizovaný 22. 06. 2018 10:25 | ČADCA/kacs, TV Markíza

Veľký požiar pri Čadci: Blesk udrel do budovy, škody sú obrovské

Veľkú ohnivú guľu na vlastné oči videl vodič kamiónu, ktorý práve odchádzal z práce.

Požiar v Rakovej.
Požiar v Rakovej. Foto: HaZZ Čadca
Požiar v Rakovej pri Čadci.
Požiar v Rakovej.
Požiar v Rakovej.

V obci Raková pri Čadci zasahovalo celú noc až 70 hasičov, medzi ktorými boli aj dobrovoľníci. Horieť tu začali veľkosklady, išlo o tri po sebe nasledujúce budovy. V jednej sa nachádzala drevovýroba, v druhej sklad šatstva a v ďalšej autoservis. Nikto sa našťastie nezranil.

Požiar v Rakovej.
Požiar v Rakovej. Foto: HaZZ Čadca
 

"Hasiči boli na mieste do desiatich minút, oheň sa však šíril veľmi rýchlo," povedal pre TVNOVINY.sk riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak.

"Požiar mal veľkú intenzitu horenia. Budova je nepoužiteľná, pretože na niektorých miestach je narušená statika a preborená strecha," dodal Kapusniak.

Podľa našich informácií najpravdepodobnejšou príčinou požiaru môže byť výboj blesku. Na vlastné oči to mal vidieť kamionista, ktorý práve v tom čase odchádzal z práce. Zrazu to podľa neho na mieste vyzeralo ako jedna veľká ohnivá guľa. 

Požiar v Rakovej.
Požiar v Rakovej. Foto: HaZZ Čadca
 

Škody po požiari sú obrovské. V halách sa nachádzali drahé stroje, autá, kamión aj oblečenie. "Na ploche 60x35 metrov spôsobil podľa vyjadrenia majiteľa škodu približne 2,5 milióna eur," spresnil Kapusniak.

Požiar hasili hasičské jednotky z Čadce, Turzovky, Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a ďalšie štyri jednotky Dobrovoľného hasičského zboru z Rakovej, Turzovky, Korne a Vysokej nad Kysucou.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce