02. 07. 2018 17:25 | ILAVA/TV Markíza

Pri výstavbe ojedinelého ihriska symbolicky pomohli aj väzni

Pri jeho výstavbe sa do prác zapojili aj deti z ilavského domova, kde vyrastá.

Workoutové ihrisko v ilavskom detskom domove.
Workoutové ihrisko v ilavskom detskom domove. Foto: TV Markíza

Zatiaľ čo sa všetky deti tešia zo začiatku prázdnin, deti v domovoch sú v inej pozícii. Svoj čas trávia na rovnakom mieste. V Ilave sa deťom viaceré organizácie rozhodli postaviť športové, tzv. workoutové ihrisko. Symbolicky pomohli aj väzni. 

Riaditeľka Detského domova v Ilave Anna Pagáčová nám povedal, že terén po ihrisko začali pripravovať na jar. Na začiatku bola verejná súťaž jedného z obchodných reťazcov na projekt tohto ihriska. Zapojil sa aj ilavský detský domov a vyhral.

Takto získané peniaze však náklady nepokryli. Na ihrisko sa z vlastnej iniciatívy vyzbierali aj odsúdení z dubnickej väznice , ktorí prispeli 335 eur. Pomoc prišla aj od niektorých organizácií i Maltézkych rytierov.

Ľudia z Občianskeho združenia Champion Club Dubnica nad Váhom prišli s nákresom veľkého ihriska, ktoré je pravdepodobne prvé na Slovensku v týchto rozmeroch. "Mali sme nejakú predstavu, my už máme svoje ihrisko jedno postavené, tak sme to potom trošku pretransformovali sem s tým, že nejaké tie materiály čo sme mali už odložené sme použili a dali sme to dokopy," vysvetlil Miroslav Dolinaj zo združenia.

Ihrisko stojí na ploche 350 štvorcových metrov a je určené predovšetkým starším deťom, tie z domova pomáhali aj pri jeho výstavbe. Boli to hlavne chalani vo veku od 10 do 18 rokov.

Aj keď ešte nie je ihrisko dokončené, už teraz je vidieť, ako bude vyzerať. "Čo najvyššie, aby sa dalo šplhať, liezť. Sú šarkani a lietajú, pre nich je to ideálne," dodáva Dolinaj.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce