06. 07. 2018 17:12 | LIČARTOVCE/TV Markíza

Opitý tínedžer podpaľoval autá, odpadkové koše a skúsil zapáliť aj dom

Cestou z krčmy založil sedem požiarov.

Podozrivý tínedžer zo založenia siedmich požiarov v Ličartovciach.
Podozrivý tínedžer zo založenia siedmich požiarov v Ličartovciach. Foto: TV Markíza

Podpaľoval všetko, čo mu prišlo do cesty. V Ličartovciach pri Prešove v noci vyčíňal pyroman. Horeli autá i odpadkové koše. Plamene ohrozovali dva rodinné domy. Na svedomí to mal zrejme 17-ročný mladík, ktorého policajti krátko po čine zadržali.

Prvý požiar sa na dvore rodinného domu rozhorel hodinu pred polnocou. Domáci si to našťastie včas všimli a privolali hasičov. Podpaľač sa snažil zapáliť aj neďaleko stojaci kamión i osobné auto. Horiaci nárazník sa našťastie podarilo rýchlo uhasiť.

Na miesto najskôr prišli policajti a potom nato hasiči. V tom si ale všimli, že na autobusovej zastávke horia aj dva odpadkové koše. Krátko na to začalo horieť aj v ďalších dvoch dvoroch. Domácich zobudili až policajti. Plemene sa šírili rýchlo. „Požiar, kde horel prístrešok na drevo a strecha, bol dosť vážny," povedal nám veliteľ zásahu Stanislav Dziak.

Ľudia hneď povedali policajtom meno podozrivého mladíka, ktorý to mohol mať svedomí. Vraj ho spoznal pes, pretože nebrechal.

Vyzeralo to tak, že požiare zakladal cestou z krčmy. Sedemnásťročného Mariana ale doma nezastihli. Začali ho hľadať a za krátko ho našli skrývať sa v kríkoch, bolo to len pár metrov od domu. Policajti ho odviezli na obvodné oddelenie do Drienova.

Krajský hovorca Daniel Džobanik nám konštatoval, že mladík bol v čase zadržania pod vplyvom alkoholu. Polícia vedie voči nemu tri trestné stíhania - všeobecné ohrozenie, poškodzovanie cudzej veci a porušovanie domovej slobody. Ak pyromana za nočné vyčíňanie obvinia a súd mu vinu preukáže, za mrežami môže stráviť až päť rokov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce