08. 07. 2018 14:24 | KOŠICE/TASR

Obnoviť distribúciu elektriny na východe Slovenska sa podarilo pred polnocou

Havária malého dvojmiestneho civilného vrtuľníka, ku ktorej došlo pred 19.00 h, si vyžiadala život pilota.

Havarovaný vrtuľník.
Havarovaný vrtuľník. Foto: FOTO TASR – František Iván

Obnoviť distribúciu elektriny v časti východného Slovenska, výpadok ktorej spôsobila sobotňajšia (7.7.) kolízia vrtuľníka s elektrickým vedením v meste Veľký Šariš, časť Kanaš, sa podarilo pred polnocou. TASR o tom informovala Andrea Vlková z Východoslovenskej distribučnej, a.s (VSD).

Tá k 20.30 h evidovala vyše 55.000 odberných miest bez elektriny. Najviac zasiahnuté boli lokality Prešov, Bardejov, Svidník a Stropkov. "VSD sa podarilo k 23.31 h obnoviť distribúciu elektriny do všetkých odberných miest v lokalitách, ktoré boli zasiahnuté sobotňajším nešťastím," pokračovala Vlková s tým, že spoločnosť na to vyvinula maximálne úsilie.

Havária malého dvojmiestneho civilného vrtuľníka, ku ktorej došlo pred 19.00 h, si vyžiadala život pilota. Pochádzal z Prešova. "Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že vrtuľník sa pravdepodobne zamotal do drôtov, čo spôsobilo jeho následný pád," priblížila okolnosti Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. Podľa polície sú presná príčina i okolnosti nehody v štádiu vyšetrovania.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce