11. 07. 2018 06:00 , článok bol aktualizovaný 10. 07. 2018 18:22 | TESÁRSKE MLYŇANY/TV Markíza

Notorický zlodej elektriny prichytený pri čine. Schoval sa do kríkov a hádzal po nás topánky

S mužom, ktorý za elektrinu už roky neplatí, sme prvýkrát nakrúcali v apríli. Presviedčal nás, že po nehode, ktorú mal, si už na elektrikárčinu netrúfa a elektrinu berie z elektrocentrály.

Po otázke „čo tam robil
Po otázke „čo tam robil" nás vulgárne odbil a začal hádzať topánky. Foto: TV Markíza

Muža, kvôli ktorému susedom praskajú žiarovky, elektrikári opäť odstrihli od prúdu. Bývalý elektrikár si roky v dome svieti zadarmo. Pár hodín na to, ako ho nasilu odpojili, mal však elektrinu zas. Muža sa nám podarilo nakrútiť priamo pri čine.

Pofidérne káble, ktoré večne vedú od domu k elektrickým stĺpom cez ulicu pred časom zničili v Tesárskych Mlyňanoch dedinský rozhlas, pár dní dozadu aj pouličné lampy. Dedina vráža peniaze do opráv.

Obyvatelia označili za vinníka bývalého elektrikára. Skratované vedenia spôsobil kábel, ktorý tam nemal čo hľadať. V pondelok prišli elektrikári pochybný drôt odstrihnúť.

Západoslovenská distribučná za posledné dva roky eviduje na tomto mieste spolu deväť prípadov neoprávneného odberu elektriny.

Energetická spoločnosť tvrdí, že spôsobené škody opravuje na vlastné náklady a nie je pravda, že by sa na to skladali zákazníci.

Susedia čierneho odberateľa tvrdia, že muž si vždy nájde novú cestu, kadiaľ natiahne káble, aby sa mohol znova pripojiť na sieť.

Polícia v minulosti v Teaárskych Mlyňanoch už riešila tri prípady krádeží elektrickej energie. V dvoch prípadoch bolo trestné konanie zastavené pre nepríčetnosť.

Susedia si myslia, že bývalý elektrikár zo seba robí hlupáka a všetkým sa smeje, ako s nimi vybabral.

S mužom (63), ktorý za elektrinu už roky neplatí, sme prvýkrát nakrúcali v apríli. Presviedčal nás, že po nehode, ktorú mal, si už na elektrikárčinu netrúfa a elektrinu berie z elektrocentrály. Keď sme sa ho v apríly pýtali, čo je pravda na tom, že načierno odoberá elektrinu, tváril sa, že nevie o čo ide.

Rozhodli sme sa presvedčiť na vlastné oči. Po odchode elektrikárov sme sa večer do dediny vrátili. Dôchodca sa vrátil domov a zjavne nebol triezvy. Prichytili sme ho ako cez ulicu naťahuje ďalší kábel.

Toto celé trvalo vyše tri hodiny. Keď to zrátame bez elektriny nebol ani osem hodín. Akonáhle nás muž zazrel, schoval sa do kríkov. Po otázke „čo tam robil" nás vulgárne odbil a začal hádzať topánky.

Zábery, ktoré sme uplynulú noc nakrútili, sme poskytli aj polícii.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce