22. 07. 2018 19:20 | ŽILINA/TV Markíza

Netradičný prípad v útulku: Pár ukradol psa, všetko ale zachytila kamera

O prípad sa zaujímajú aj košickí policajti.

Šteniatko si vyhliadla mladá dvojica.
Šteniatko si vyhliadla mladá dvojica. Foto: TVNOVINY.sk

Nedohodli sa, tak ho ukradli. V útulku zvierat v košickej Haniske zažili poriadny šok. Keď párik, ktorý si prišiel obzerať psíkov nedostal, čo chcel, vzal si to. Mladá dvojica ukradla šteniatko a všetko zachytila kamera.

„Ja mám strašne zlý pocit, ja neviem či budem spať. Mne je do revu, už sa mi hlava točí, už aj na zvracanie mi je," povedala brigádnička v útulku Ivana Marciniková. Citlivá pracovníčka Ivana nemôže pochopiť, ako môže niekto ukradnúť psíka a navyše z útulku. 

Mladá dvojica prišla do útulku a vyhliadla si šteniatko. A veľmi nástojila, že si ho vezmú. „Medzi sebou sa rozprávali po maďarsky, so mnou po slovensky. A veľmi súrne chceli to šteniatko. Chceli mi zaň aj zaplatiť," pokračovala brigádnička.

Ivana im ale vysvetlila, že je iba brigádnička a nemôže podpisovať zmluvy a že nech počkajú do pondelka. „Išla som s jedným psíkom na prechádzku a ako som sa vracala z prechádzky, už tu neboli. Máme ich na videokamere. Pani má kabelku, v nej šteniatko, veľmi rýchlo sa ponáhľali a pán sa ešte obzeral, či ich nikto nevidí," opísala brigádnička.

Podľa pracovníčky útulku by psíka tak či tak dostali, ale až v pondelok. Ich naliehavosť vzbudzuje obavy. „Ja si myslím, že takí ľudia nemajú srdce, lebo ja sa strašne bojím, čo urobia s tým šteniatkom. Ja milujem psov a mám strašný strach," hovorila brigádnička.

„Buď ho chcú niekomu darovať ako darček, lebo väčšinou je to tak alebo ho chceli pre seba," dodala pracovníčka útulku Marianna Závadská.

Zviera nie je vec, a tak sa o prípad zaujímajú už aj košickí policajti. Videozáznam z priemyselnej kamery je teraz jedinou stopou, ktorá vedie až k ukradnutému šteniatku. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce