23. 07. 2018 06:03 , článok bol aktualizovaný 23. 07. 2018 16:27 | BRATISLAVA/kacs

Záhadná explózia vo Vrakuni. Tlaková vlna vyrazila stenu pediatrickej ambulancie

Výbuch poškodil aj zaparkované autá.

Explózia v pediatrickej ambulancii vo Vrakuni.
Explózia v pediatrickej ambulancii vo Vrakuni. Foto: HaZÚ
Výbuch vo Vrakuni.
Výbuch vo Vrakuni.
Výbuch vo Vrakuni.

Záhadná explózia v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Na Bebravskej ulici, v budove zdravotného strediska, došlo k výbuchu. Ranný incident si nevyžiadal žiadnych zranených a nebola ani potrebná evakuácia obyvateľov tohto domu. Informoval o tom Michal Szeiff z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Podľa našich informácií malo dôjsť k explózii v pediatrickej ambulancii, tlaková vlna vyrazila stenu na budove. Podľa polície však v zdravotnom stredisku nehorelo. 

"Výbuch pravdepodobne spôsobil plyn, ale ešte to nemôžeme potvrdiť," informuje polícia na svojej faceboovej stránke.

Výbuch vo Vrakuni.
Výbuch vo Vrakuni. Foto: HaZÚ
 

"Keď som odchádzala od auta, počula som ranu ako z dela a potom, ako lietalo sklo. Tak som sa išla pozrieť, čo spadlo. Pán z bytovky volal hneď hasičov, boli tam rýchlo," napísala nám obyvateľka z Vrakune.

Výbuch vo Vrakuni.
Výbuch vo Vrakuni. Foto: Som reportér
 

Budova len nedávno prešla rekonštrukciou. "Táto časť budovy zdravotného strediska bola dokončená pred dvoma týždňami. Vyzerá to tak, že, našťastie, nie je narušená statika budovy. Keď dokončí polícia svoje úkony, budeme poškodenú časť nanovo rekonštruovať," uviedol pre TASR starosta mestskej časti Vrakuňa Martin Kuruc.

 

Výbuch poškodil aj viaceré vozidlá, ktoré boli odparkované pred zdravotným strediskom.

"Výbuch bol veľmi silný a zobudil nás približne o piatej. Na zaparkované autá lietali časti konštrukcie z budovy a mrežového systému," povedal pre TASR jeden z obyvateľov novšej bytovky na Bebravskej ulici číslo tri.

V pondelok nebudú fungovať ambulancie v zdravotnom stredisku, dokiaľ polícia neurobí úkony a statik nevyhodnotí stav poškodenia budovy, informoval starosta Kuruc. V stredisku sú takmer všetky typy ambulancií od všeobecných lekárov, chirurgov, zubárov po očných a detských lekárov.

Presné príčiny, ako aj okolnosti, za akých k tejto udalosti došlo, sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

 


Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce