23. 07. 2018 17:00 | ŽILINA/TV Markíza

Žilinčana na oslave narodenín poriadne zbili. Skončil na ARO s krvácaním do mozgu

Rodina napadnutého aj ostatní účastníci incidentu tvrdia, že útok bol rasovo motivovaný.

Rodina napadnutého chlapca ale tvrdí, že útočníkov bolo oveľa viac.
Rodina napadnutého chlapca ale tvrdí, že útočníkov bolo oveľa viac. Foto: TVNOVINY.sk

Takto si oslavu narodenín nepredstavoval. Partia sa bola zabaviť a osláviť kamarátov sviatok. Popíjane v bare sa ale skončilo bitkou. Útočníkov vraj boli dve desiatky. Oslávenec leží v kritickom stave na ARE v Žilinskej nemocnici. 

Mala to byť dvojitá oslava. Daniel oslavoval narodeniny aj meniny. S kamarátmi popíjali. Dnes sa jeho otec bojí, či syn prežije.

"Ja ani nespím," povedal otec Daniel. Na oslave bol aj David, aj on dostal niekoľko rán, no stihol utiecť. Jeho kamarát nevládal. "Ho odychytili a začali vo veľkom počte biť na zemi," uviedol svedok David.

"Môžeme potvrdiť, že sme zadržali tri osoby," potvrdil žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Rodina napadnutého chlapca ale tvrdí, že útočníkov bolo oveľa viac. "Čo je z toho, že sú traja vo väzbe a ďalší osemnásti sú na slobode? Bolo ich naozaj veľmi veľa," hovoril David.
Čerstvo 21-ročného Daniela kopali na zemi. Zranenia sú vážne.

"Pacienta sme prijali s krvácaním do mozgu a musel byť preto okamžite hospitalizovaný. Momentálne je v kritickom stave," opísala hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Lenka Záteková.

Prípad už prevzal policajný vyšetrovateľ. "Začal trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva v spolupáchateľstve," reagoval hovorca polície.

Rodina napadnutého aj ostatní účastníci bitky tvrdia, že útok bol rasovo motivovaný.

 


VIAC Z Domáce