25. 07. 2018 12:58 , článok bol aktualizovaný 25. 07. 2018 23:49 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Slovákov priviezol z Albánska špeciál. Skrachovanú cestovku vlastní syn drogového bossa

Let zaplatila poisťovňa.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR
Na Slovensku skrachovala cestovka Albania Travel.
Dovolenkári vracajúci sa z Albánska vo vládnom špeciáli po tom, ako skrachovala ich cestovka.
Turisti, ktorých z Albánska priviezol vládny špeciál.
Uviaznutí slovenskí dovolenkári z Albánska sú už späť na Slovensku. V stredu neskoro večer (25. 7.) ich do Popradu priviezli vládne špeciály, lety preplatí poisťovňa. Pred odchodom sa dovolenkári dozvedeli, že cestovná kancelária, s ktorou do Albánska prileteli, skrachovala.

Vládny špeciál pred odletom do Albánska, kde vyzdvihne uviaznutých turistov.
Vládny špeciál pred odletom do Albánska, kde vyzdvihne uviaznutých turistov. Foto: Martin Chlebovec
 

Informácie podľa turistov spočiatku nemala ani samotná delegátka cestovky. V hoteloch tak museli ostať dlhšie, ako plánovali. Do Tirany pre 84 dovolenkárov nakoniec prileteli mimoriadne tri vládne lietadlá. Turisti tak pristáli doma v Poprade tesne pred 23.00 h večer.

 

Krach uprostred sezóny

Cestovná kancelária Albania travel, z Popradu skrachovala priamo uprostred sezóny. Nielenže v noci z popradského letiska žiadne lietadlo do Tirany neodletelo, ale ani očakávané lietadlo z Tirany do Popradu, ktoré malo priviezť slovenských turistov dovolenkujúcich v Albánsku, nepristálo.

Cestovka nezaplatila leteckej spoločnosti a tá plánované lety zrušila. Majiteľom cestovnej kancelárie je syn odsúdeného drogového bossa Bakiho Sadikiho Ridvan. S majiteľom Albania Travel sa TV Markíza mailom ani telefonicky spojiť nepodarilo.

Turisti, ktorých z Albánska priviezol vládny špeciál.
Turisti, ktorých z Albánska priviezol vládny špeciál. Foto: TASR
 

Nikoho sme nenašli ani v sídle skrachovanej cestovky. Tá fungovala šesť rokov. Problémy sa ale, podľa prezidenta Slovenskej asociácie cestovných kancelárií, dali očakávať.

Ďalší osud klientov zobrala do rúk poisťovňa Uniqua, v ktorej bola Albania Travel poistená. Tá preplatí aj lety, ktorými pricestovali späť domov uviaznutí turisti z Albánska.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce