26. 07. 2018 14:50 , článok bol aktualizovaný 26. 07. 2018 15:36 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ďalšia kríza v zdravotníctve? Z nemocnice na Kramároch odchádza niekoľko neurochirurgov

Výpovede podali tento týždeň.

Nemocnica na Kramároch - neurologické oddelenie.
Nemocnica na Kramároch - neurologické oddelenie. Foto: TV Markíza

Ďalšia kríza v zdravotníctve? Z bratislavskej univerzitnej nemocnice na Kramároch sa podľa našich informácií sa chystajú odísť štyria neurochirurgia. Výpovede podali tento týždeň, informáciu nám potvrdila aj nemocnica.

„Ministerstvo zdravotníctva sa o situáciu intenzívne dlhodobo zaujíma a komunikuje s Univerzitnou nemocnicou Bratislava. Pacient je pre nás na prvom mieste a vedenie kliniky nás ubezpečilo, že zdravotná starostlivosť je zabezpečená," píše sa v stanovisku, ktoré TV Markíza poskytla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

"S vedením nemocnice zároveň analyzujeme aj rozšírenie lôžkového fondu neurochirurgie, takisto investujeme do nemocníc formou kapitálových výdavkov, už čoskoro bude na klinike nová RTG technika a postupne ďalšie nové prístrojové vybavenie. Zároveň kontinuálne pracujeme na tom, aby sa podmienky na prácu lekárov a ďalších zdravotníckych pracovníkov zlepšovali," dodáva hovorkyňa.

Napätá atmosféra je podľa našich informácií v nemocnici už dlhší čas, odísť sa chystajú vraj aj ďalší lekári.

Nie je to prvý hromadný odchod lekárov

Nedávno krízu zažehnala ortopédia v Univerzitnej nemocnici Ružinov, kde zdravotníci hrozili odchodom.

Takmer takto pred rokom dalo výpoveď deväť ľudí z Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb. O rozviazanie pracovného pomeru požiadalo sedem lekárov vrátane primára oddelenia diagnostickej a intervenčnej rádiológie Ivana Vuleva, jeden lekár na oddelení kardiológie a angiológie a neurológ.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce