26. 07. 2018 19:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Prípad mŕtveho novorodenca nájdeného v kontajneri zostáva záhadou. Matku stále nenašli

Nepomohli zatiaľ ani testy DNA.

Mŕtveho novorodenca našli v kontajneri v Bratislave
Mŕtveho novorodenca našli v kontajneri v Bratislave Foto: TV Markíza

Ležal v kontajneri medzi odpadkami, zabalený len v deke. Zavraždený novorodenec, ktorého našli na bratislavskom sídlisku ešte začiatkom roka, stále nemá meno.

Kriminalistom sa ťažko skladá mozaika brutálneho činu, keď nevedia, komu dieťa patrilo. A podľa zistení Markízy nepomohli zatiaľ ani testy DNA.

Bol 27. Január, krátko popoludní. Mŕtveho zakrvaveného chlapčeka objavil v koši muž, ktorý práve vynášal odpadky. Kontajnery sú pritom vo vnútrobloku, preto policajti preverovali, či tam nevideli podozrivú ženu. Bezvýsledne. Na miesto prišiel aj súdny lekár.

Prípad vyšetrujú policajti ako vraždu novonarodeného dieťaťa matkou. Po nej sa však zľahla zem. Aj preto vtedy policajti vyzývali ľudí, aby im pomohli, ak čokoľvek videli.

Zavraždeného chlapčeka pochovali na bratislavskom cintoríne v Slávičom údolí. Bolo to 16 dní po tom, ako ho objavili vyhodeného v kontajneri. Na kríži ale stále chýba jeho meno.

 

Na príkaz prokurátora pozostatky novorodenca uložili do zeme. Spopolniť ho nemohli práve pre prebiehajúce vyšetrovanie. Podľa našich informácií náklady uhradila mestská časť Bratislava Nové mesto, lebo práve tam ho našli

Telíčko chlapčeka ešte pred pohrebom vzali na súdnolekársku pitvu. Zisťovali rozsah poranení aj to, čo bolo príčinou smrti. Odobrali i vzorky DNA. Podrobnosti ani to, prečo novorodenec zomrel, ale polícia zatiaľ komentovať nechce.

Podľa našich informácií však zatiaľ porovnaním DNA príbuzných nenašli a čakajú na znalecké posudky. Kto stojí za vraždou bábätka, a prečo sa takto rozhodli zniesť ho zo sveta? Otázok je veľa, odpovedí zatiaľ málo.

No aj tento prípad by mal byť mementom pre ostatných. Po celom Slovensku máme niekoľko hniezd záchrany, kam stačí bábätko priniesť a postarajú sa oň. Potom má šancu na nový život s ľuďmi, ktorí ho budú milovať a postarajú sa o jeho výchovu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce