29. 07. 2018 11:18 , článok bol aktualizovaný 29. 07. 2018 18:17 | HODRUŠA HÁMRE/TV Markíza

Starosta obce Hodruša-Hámre bol účastníkom nehody, nafúkal viac ako promile

Jozef Uram, prvý muž obce Hodruša-Hámre, skončil po nehode v nemocnici.

Policajné auto.
Policajné auto. Foto: Rostislav Král/schutterstock.com

Po dopravnej nehode nafúkal! Starosta obce Hodruša Hámre bol účastníkom kolízie na ceste, na mieste policajti našli aj jeho motorku. Ako a prečo sa ale nehoda stala, kriminalisti stále nevedia. Starosta Jozef Uram teraz leží v nemocnici.

Piatkový večer, malebná obec Hodruša Hámre. Policajti hovoria o dopravnej nehode, ktorej účastníkom mal byť starosta obce.

Starostu sme doma nenašli. Nedvíhal nám telefón a nereagoval ani na esemesky. Do redakcie sa nám ale ozvala pani, ktorá sa predstavila ako starostova sestra. Podľa nej ho zachytilo auto a vodič z miesta nehody ušiel. Na ceste ho vraj našli ležať v bezvedomí.

„U vodiča motocykla bola pri dychovej skúške nameraná hodnota 0,68 miligramu na liter alkoholu v dychu," uviedla polícia vo svojom stanovisku. 

To zodpovedá takmer jednému a pol promile. Tento stav odborníci hodnotia ako miernu opitosť. Sestra Jozefa Urama ale hovorí, že motorku iba tlačil, neviedol ju. Podľa našich informácií zatiaľ nie je stíhaný za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Po nehode priviezli doráňaného muža do nemocnice v Žiari nad Hronom. Ako nám potvrdil hovorca nemocnice, na urgente mu ošetrili zlomenú kľúčnu kosť, no jeho stav si nevyžadoval hospitalizáciu.

Jozef Uram teraz podľa sestry leží v banskobystrickej nemocnici a pripravuje sa na operáciu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce