30. 07. 2018 08:47 | BRATISLAVA/TASR

Horúčavy na Slovensku pokračujú, v týchto okresoch sa pripravte na peklo

SHMÚ ponechal na nasledujúce tri dni výstrahy prvého a druhého stupňa.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP Photo/Bob Edme

Vysoké teploty na juhu a západe Slovenska budú pretrvávať až do stredy (1.8.). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na horúčavy a na nadchádzajúce tri dni ponechal výstrahy prvého aj druhého stupňa.

Výstrahu druhého stupňa vydal SHMÚ v Bratislavskom, Banskobystrickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji medzi 14.00 a 17.00 h, keď môžu teploty dosiahnuť 35 stupňov Celzia.

Pre tieto okresy platí výstraha 2. stupňa.
Pre tieto okresy platí výstraha 2. stupňa. Foto: shmu.sk
 

V stredu očakávajú horúčavy aj v Košickom a Prešovskom kraji. V Trenčianskom kraji bude 34 stupňov Celzia, meteorológovia preto vydali výstrahu prvého stupňa.

Výstrahy pred vysokými teplotami.
Výstrahy pred vysokými teplotami. Foto: shmu.sk
 

Vysoké teploty môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti alebo kolapsové stavy, čomu môže zabrániť dodržiavanie pitného režimu. "Záťaž teplom môže viesť k poklesu výkonnosti, zvýšenej únavnosti a môže spôsobiť prehriatie organizmu so zvýšením telesnej teploty, malátnosťou, ospalosťou, bolesťami hlavy, závratmi, nevoľnosťou," informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ)SR. Dospelý človek by mal počas horúcich dní vypiť najmenej tri litre vody. Odborníci z ÚVZ SR pripomínajú, že vodu je potrebné piť aj vtedy, keď človek nepociťuje smäd.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce