01. 08. 2018 17:30 | BRATISLAVA/Reflex

Toto je príbeh Erika, prvého Slováka, ktorého naverboval Islamský štát

Naše pátranie po detailoch jeho života odkrylo ďalšie prekvapenia.

Eric Nuhanovič.
Eric Nuhanovič. Foto: Interpol

Šokujúci príbeh. Mladý Slovák odišiel do Iraku, aby vstúpil do služieb Islamského štátu. Aj naša krajina má občanov s trvalým pobytom, ktorí sa podľa informácii tajných služieb dali naverbovať do teroristických skupín.

Reportér magazínu Reflex Ivan Mego zisťovali detaily o mladíkovi menom Eric Nuhanovič. Ide o prvý známy príbeh Slováka, u ktorého sa potvrdilo priame prepojenie na teroristickú organizáciu.

 

Príbeh Erika Nuhanoviča je dych vyrážajúci z viacerých dôvodov. Okrem toho, že ide o prvého Slováka, u ktorého vyšlo na povrch jeho prepojenie na organizáciu Islamský štát, naše pátranie po detailoch jeho života odkrylo ďalšie prekvapenia. Na mieste, kde mal mladík zapísaný trvalý pobyt, sme zistili, že všetko sa začalo dávno pred jeho narodením - v deň, kedy jeho matku nečakane uniesla balkánska mafia.

 

Neuveriteľný príbeh matky a syna. Ťažký osud Andrey z Kvačian zrejme poznačil aj život jej syna Erica. Pred tým obyčajný chlapec dnes figuruje na zozname hľadaných teroristov. Západné európske krajiny majú omnoho viac skúseností s verbovaním mladých mužov do rôznych extrémistických organizácií a nepozerajú sa na nich úplne jednoznačne. Je Eric Nuhanović zločinec alebo obeť?

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce