02. 08. 2018 17:21 | BRANČ / TV Markíza

Zlodej sa ulakomil na milodary. Do kostola sa dostal cez otvor nie väčší ako hlava

Stopy a odtlačky rúk, ktoré v prachu zlodej nechal, si ako prvý všimol lešenár.

Cez otvor nie väčší ako ľudská hlava sa zlodej uprostred noci vkradol do kostola.
Cez otvor nie väčší ako ľudská hlava sa zlodej uprostred noci vkradol do kostola. Foto: TV Markíza

Neuveriteľné, kadiaľ sa zlodej dokázal dostať dnu. Cez otvor nie väčší ako ľudská hlava sa uprostred noci vkradol do kostola. Ako zlodej zliezal z výšky, na zaprášených stenách nechal odtlačky.

Že sa ktosi v noci zakrádal po chodbách kostola v Branči pri Nitre spozorovali majstri, ktorí dávajú kostol do poriadku.

Polícia uviedla, že páchateľ vylomil dve kovové pokladničky slúžiace na milodary a odcudzil z nich asi dvesto eur. Dvere do kostola vylomené neboli. Zlodej sa podľa všetkého dovnútra vkradol cez pootvorené vetracie okienko.

Podľa majstrov niet pochýb, že zlodej chcel len peniaze. Nedotkol sa dokonca ani cenného náradia, ktoré si tam doteraz odkladali.

Stopy a odtlačky rúk, ktoré v prachu zlodej nechal, si ako prvý všimol lešenár. Otázne je, či si zlodej dal pozor aj na obecné kamery, ktoré dovidia aj na dedinský kostol. Policajti momentálne prezerajú zábery.

Nitra "Nakoľko bola táto krádež spáchaná na mieste požívajúcom pietu alebo všeobecnú úctu, hrozí za tento zločin trest odňatia slobody na tri až desať rokov," uviedla Božena Bruchterová, krajská hovorkyňa polície Nitra.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce