03. 08. 2018 15:45 , článok bol aktualizovaný 03. 08. 2018 19:23 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk, TV Markíza

Kaliňák chce ísť na detektor lži, s únosom vraj vedome nemal nič

Policajtov, ktorí mali vypovedať o priebehu únosu, označil za imaginárnych.

Robert Kaliňák ešte ako vicepremiér a minister vnútra. (archív)
Robert Kaliňák ešte ako vicepremiér a minister vnútra. (archív) Foto: TASR

Medializované informácie o priebehu únosu vietnamského občana a zapojení slovenskej strany do kauzy sú mimoriadna obludnosť. Uviedol to poslanec parlamentu a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) po zverejnení článku Denníka N o tom, že pristavil lietadlo pre únoscov z Vietnamu.

"Za roky som si naozaj zvykol na klamlivé a zavádzajúce články, toto je ale mimoriadna obludnosť. Sú to vymyslené veci a snaha pošpiniť Slovensko, zatiahnuť ho do tejto veci, v ktorej nefiguruje a nijako sa na tom nepodieľalo," deklaroval Kaliňák vo štvrtok večer.

 

Policajtov, ktorí mali vypovedať o priebehu únosu, označil Kaliňák za imaginárnych. 

"To sa proste nestalo. Mnoho veci vyvrátil aj samotný šéf protokolu Radovan Čulák. Tento článok rozbije aj nemecká policajná správa. Žiaden takýto človek na palube vládneho špeciálu nebol. Nebol tam nikto zranený či spútaný. To nie je pravda," vyhlásil exminister s tým, že nerozumie, ako mohol byť článok napísaný tak vzdialene od reality. "Nestál som pred hotelom Bôrik, netelefonoval som," tvrdil.

Dnes ale prišiel s reakciou, ktorú zverejnil vo videu na sociálnej sieti. Kaliňák je ochotný ísť na detektor lži, aby preukázal, že nemal nič spoločné s vlaňajším únosom vietnamského podnikateľa.  "Som ochotný to podstúpiť, lebo tu už nejde o mňa, ale o dobré meno SR," deklaroval. Samotný článok berie Kaliňák ako útok na štátnu inštitúciu a jeho osobu. "Budeme sa brániť všetkými dostupnými prostriedkami," dodal.

zdroj: Facebook/RobertKaliňák

Podobne ako Kaliňák aj vtedajší premiér Robert Fico tvrdí, že článok v Denník N je nepravdivý.

Ako v prípade CT, ktoré nikto nekúpil, podobne ako v prípade politického zneužitia vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky, o ktorej nič nevieme, prichádza ďalší pokus útoku na vládu, koalíciu a osobitne na Smer-SD. Na sociálnej sieti to vyhlásil šéf Smeru-SD Robert Fico v reakcii na informácie o zapojení Slovenska do únosu vietnamského podnikateľa.

"Ešte ani neuschol atrament na ničím nepodloženom článku o únose a už sa umelo vyvoláva ďalšia vlna proti vláde a Smeru-SD. Sorosove deti hovoria o protivládnych protestoch, opozícia a prezident Andrej Kiska chrlia jedno obvinenie za druhým a kriminalizujú. Takýto priebeh mali všetky protivládne protesty," povedal Fico s tým, že na druhej strane sú rad za radom vyvracané tvrdenia z článku o participácii štátnych orgánov na únose Vietnamca.

Podľa jeho slov platí, že protivládny tretí sektor, ktorý robí politiku, opozícia a prezident Kiska sa boja normálnych demokratických parlamentných volieb, lebo ich nevedia vyhrať. "Preto sa všemožne, bez demokratických volieb, snažia povaliť vládu a dostať sa k moci. Myslím si, že aj tento prípad dopadne rovnako, ako to bolo v prípade CT či v prípade politického zneužitia vraždy novinára a jeho priateľky," dodal Fico.

zdroj: Facebook/SMER - SD

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce