04. 08. 2018 16:40 | HORNÁ STREDA/ TV Markíza

V jazere pri Hornej Strede sa utopil muž (†45). Pátrali po ňom od piatka

Chcel s kamarátom preplávať na druhú stranu, no v polovici si to rozmysleli.

Pátranie po utopenom.
Pátranie po utopenom. Foto: TV Markíza

Hasiči už druhý deň prehľadávali dno jazera pri Hornej Strede. Večer ich zavolali na pomoc pri pátraní po 45-ročnom Jaroslavovi z obce Matejovec, ktorý sa išiel s kamarátom okúpať.

Večer sa chlapi rozhodli, že si pôjdu zaplávať a jeden z nich zmizol. Všetci mysleli na najhoršie. Privolali policajtov a potápačov z Trenčína a tí do neskorých nočných hodín prehľadávali jazero a brehy pláže.

Muž (†45) chcel s kamarátom preplávať na druhú stranu. V polovici si to rozmysleli a išli naspäť. K brehu však doplával už len jeden z nich.

"Ževraj plávali pri našej pláži. Ten jeden plával k brehu a ten druhý odbočil druhou stranou a viac o ňom nebolo počuť a prišiel nahlásiť čašníkovi, že či tu nie je ten jeho kamarát," opísal udalosť majiteľ pláže Ľuboš Vavro.

V bufete ho večer nikto nevidel, v pátraní preto pokračovali aj dnes. Hľadanie nezvestného muža sťažovali potápačom rekreanti, ktorí sa prišli k vode schladiť.

Posledný pokus bol úspešný.

"Našli sme ho cca nejaké štyri metre od brehu. Išli sme s kolegom v dvojici a on oňho zavadil. Viditeľnosť je nejakých 30, 40 centimetrov. Tá voda je strašne mútna," vysvetlil potápač Andrej Hrnčár.

Privolaný obhliadajúci lekár vylúčil cudzie zavinenie. Telo teraz pošlú na pitvu.

 VIAC Z Domáce