05. 08. 2018 19:00 | DUBNICA/TV Markíza

Netušili, že budú zachraňovať kolegu: Hasič na motorke preletel po zrážke 20 metrov

Kto je vinníkom nehody vyšetruje polícia.

Hasič na motorke havaroval.
Hasič na motorke havaroval. Foto: TV Markíza

Doteraz zachraňoval ľudské životy a majetky, no v sobotu mu utekali na pomoc jeho vlastní kolegovia. Medzi Nemšovou a Dubnicou nad Váhom havaroval hasič na motorke.

Keď sa hasiči ponáhľali na miesto nehody, v tej chvíli ešte netušili, že ich pomoc potrebuje kolega. Matej (29) po náraze do auta letel vzduchom niekoľko metrov.

"Motocyklista ležal na zemi približne 20 metrov od miesta zrážky, bol zranený, pri vedomí. Vo vozidle sa nachádzali štyri zranené osoby," ozrejmi veliteľ hasičov Paľo Bielik.

"Pri dopravnej nehode sa ťažko zranil vodič motocykla. Zranenia utrpela taktiež aj 12-ročná spolujazdkyňa z Daciem" potvrdzuje trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Hasič mal niekoľko vážnych zranení. Podľa našich zistení mal zlomeninu panvovej kosti, tržnú ranu v spodnej časti trupu a zlomeninu stehennej kosti a čaká ho niekoľko operácií. Kto je vinníkom nehody vyšetruje polícia.

"Pravdepodobne motocykel išiel vyššou rýchlosťou ako je v tomto úseku povolené a vodič vozidla mu vošiel do jazdnej dráhy. Je otázkou, akou išiel rýchlosťou, lebo tu je obmedzená rýchlosť na 70 kilometrov za hodinu, ale pravdepodobne vodič buď neodhadol alebo prehliadol tohto motocyklistu," tvrdí súdny znalec Milan Holeci.

"Podľa doterajších zistení došlo k dopravnej nehode tak, že 37-ročný vodič Dacie Duster pri odbočovaní v ľavo na diaľnicu, nedal prednosť oproti idúcemu motocyklu značky Yamaha," vysvetľuje Antalová.

Cesta medzi Nemšovou a Dubnicou bola neprejazdná počas príchodu leteckej záchrannej služby. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženie na zdraví. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce