06. 08. 2018 10:09 | BRATISLAVA/zg, TASR

V stredu a vo štvrtok sa pripravte na peklo. Horúčavy dosiahnu maximum

Teplomer bude atakovať na juhu a západe až 36 stupňov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: AP Photo/Bob Edme

V stredu a vo štvrtok zažijeme na juhu Slovenska skutočné peklo.

Vo viacerých okresoch na juhozápade Slovenska v pondelok (6. 7.) teplota opäť dosiahne 33 stupňov Celzia. SHMÚ preto vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá platí od 13. do 18 h.

"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," informujú meteorológovia. Výstraha sa týka okresov Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina a Veľký Krtíš.

Výstrahy 1. stupňa na utorok 7. augusta.
Výstrahy 1. stupňa na utorok 7. augusta. Foto: shmu.sk
 

Horúce počasie nás čaká aj utorok (7. 8.), aj pre tento deň vydali meteorológovia výstrahu 1. stupňa. Týka sa všetkých okresov Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja, ako aj okresov Krupina, Lučenec, Veľký Krtíš, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza a Trenčín.

Výstrahy 1. a 2. stupňa na stredu 8. augusta.
Výstrahy 1. a 2. stupňa na stredu 8. augusta. Foto: shmu.sk
 

V stredu (8. 8.) teploty poriadne udrú a meteorológovia vydali už výstrahu 2. stupňa. Bude platiť pre všetky okresy Bratislavského kraja, ako aj okresy Krupiny, Veľký Krtíš, Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta, Senica, Skalica a Trnava.

Podľa SHMÚ vo štvrtok (9. 8.) majú teploty dosiahnuť na niektorých miestach až 36, na Orave a pod Tatrami bude okolo 30 stupňov. Podobné teploty budú aj v piatok (10. 8.), v sobotu by mali teploty klesnúť na 33 stupňov.

A aké bude počasie na budúci týždeň? Pozrite si čo predpovedal v Teleráne meteorológ Jozef Iľkko.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce