09. 08. 2018 10:29 | BRATISLAVA/TASR, mm

Koniec horúčavám! Meteorológovia sľubujú teplotný skok

Výraznejšie sa ochladí aj v noci.

Na snímke ľudia sa kúpu v prírodnom kúpalisku s minerálnou vodou neďaleko obce Kalameny
Na snímke ľudia sa kúpu v prírodnom kúpalisku s minerálnou vodou neďaleko obce Kalameny Foto: TASR/Oliver Ondráš

Horúci tropický vzduch bude na území Slovenska až do konca pracovného týždňa. Vo štvrtok meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) očakávajú jeden z najteplejších dní. Od 14. do 18. h bude vo väčšine krajov 35 až 36 stupňov Celzia.

"Uvedená teplota vzduchu je v danom ročnom období a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb vysoká," uviedol SHMÚ na svojej webstránke.

Preto vydal výstrahu druhého stupňa pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj a pre okresy Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Myjava a Nové Mesto nad Váhom, ktorá platí aj v piatok. Vo východnej časti územia platí výstraha prvého stupňa, teplota by tu mala dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia.

Kedy skončia vysoké horúčavy?

Počasie by sa malo zmeniť cez víkend, kedy bude prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach dážď, prehánky a miestami búrky.

V sobotu by sa mali teploty pohybovať medzi 26 až 33 stupňami, v nedeľu by malo by ešte o dva stupne chladnejšie. Meteorológovia už na tieto dni stiahli aj všetky výstrahy, okrem krajného východu.

Výraznejšie sa ochladí aj v noci, kedy teplota padne zo súčasných 19 až 24 stupňov na 13 až 18.

Výstrahy pred teplom

Na piatok platia výstrahy 1. a 2. stupňa.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

Na sobotu kvôli teplotnému skoku už neplatia žiadne výstrahy, okrem krajného východu.

Bez názvu2.png
Foto: SHMÚ
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce