09. 08. 2018 14:06 , článok bol aktualizovaný 09. 08. 2018 14:50 | ROKYTOV/TASR

Na východe vypadol chlapec z okna: So stredne ťažkými zraneniami skončil v nemocnici

"Po ich príchode bol pri vedomí a komunikoval, počas ošetrovania sa však stav jeho vedomia zhoršoval," uviedla hovorkyňa skupiny Falck.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Profimedia.cz

Záchranári v stredu (8.8.) vo večerných hodinách zasahovali v obci Rokytov v Humenskom okrese. Neplnoletý chlapec tam vypadol z okna rodinného domu z výšky približne sedem metrov.

Ako informovala hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková, posádka rýchlej zdravotnej pomoci ošetrila chlapca, ktorý pri páde utrpel stredne ťažké poranenia.

"Po ich príchode bol pri vedomí a komunikoval, počas ošetrovania sa však stav jeho vedomia zhoršoval," uviedla s tým, že preto privolali posádku rýchlej lekárskej pomoci, ktorá pacienta ihneď transportovala na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny do humenskej nemocnice.

Pacient je v stabilizovanom stave. "Jeho zdravotný stav si však vyžaduje intenzívnu starostlivosť," doplnila pre TASR Jana Fedáková zo siete nemocníc Svet zdravia, ktorá prevádzkuje aj tú v Humennom.

Krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik pre TASR uviedol, že incident sa stal v čase okolo 19.00 h. "Z doposiaľ nezistených príčin a doposiaľ nezisteným spôsobom došlo k poraneniam 14-ročného chlapca z Humenného. Podľa predbežných zistení utrpel zlomeninu zápästí oboch rúk a povrchové odreniny hlavy s predpokladanou dobou liečenia nad 42 dní," priblížil.

Prípad vyšetrujú policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Koškovciach, ktorí začali trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce