09. 08. 2018 19:00 | SENEC/TV Markíza

Senecké jazerá ovládli írski kočovníci. Okrem žúrovania vraj ponúknu aj svadbu

Sú tu už od júna. Zatiaľ je tu asi 140 karavanov a pribudnúť majú ďalšie.

Írski Rómovia na Seneckých jazerách.
Írski Rómovia na Seneckých jazerách. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Stovky kočovných Írov sa opäť usadili na Seneckých jazerách. Bývajú v karavanoch, pijú veľa alkoholu a robia rozruch. Ostatní obyvatelia kempingu však majú z podgurážených ostrovanov strach.

Vozia sa na mimoriadne drahých luxusných autách a dievčatá spoznáte aj podľa netypického pestrofarebného oblečenia. Sú tu už od júna. Zatiaľ je tu asi 140 karavanov a pribudnúť majú ďalšie.

Lacný alkohol aj autokemping. To sú možno dôvody, pre ktoré sa stovky Britov utáborili v Senci. V jazerách či na kúpalisku by ste ich však hľadali márne. Kúpať sa vraj nechodia. Cez deň predvádzajú svoje autá, večer žúrujú.

Správca kempingu však nemá na výber. Ubytovať sa môže ktokoľvek, kto zaplatí.

„Evidujeme v súvislosti s vami uvedenými prípadmi v uplynulých dňoch zvýšenie počtu najmä telefonických oznámení. Tie sa týkali najmä prípadov hlučného správania, rušenia nočného kľudu, prípadne drobných konfliktov zo strany najmä Írskych turistov," hovorí hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michal Szeiff.

Ostrovania u nás údajne chystajú aj svadbu. Už najbližšiu sobotu teda zrejme Senec zažije pravú írsku zábavu, na ktorú možno obyvatelia tak skoro nezabudnú.

Viac v reportáži Ľubici Janíkovej

 


VIAC Z Domáce