15. 08. 2018 09:59 | DEŽERICE/TASR

Hrôzostrašná nehoda! Pri Bánovciach nad Bebravou zahynuli dve ženy

Zrazilo sa osobné s nákladným autom.

Dopravná nehoda v Dežericiach
Dopravná nehoda v Dežericiach Foto: FB/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Čelná zrážka osobného auta s nákladným vozidlom na ceste I/9 pri Dežericiach v okrese Bánovce nad Bebravou si vyžiadala životy dvoch žien. K tragickej dopravnej nehode došlo v utorok (14.8.) krátko pred 17.30 h, jej príčiny vyšetrujú, informovala v stredu TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová. 

"Podľa doterajších zistení k dopravnej nehode došlo tak, že 54-ročná Ingrid z Topoľčian jazdila v smere od Bánoviec nad Bebravou na Trenčín na osobnom motorovom vozidle Chevrolet Lacetti. Z doposiaľ nezistených príčin prešla do protismernej časti vozovky, kde v tom čase jazdilo nákladné motorové vozidlo Man s návesom, ktoré riadil 47-ročný vodič z Bieloruska," uviedla Antalová.

 

Vodička osobného motorového vozidla podľa nej podľahla svojim zraneniam priamo na mieste dopravnej nehody, jej spolujazdkyňu previezli do nitrianskej nemocnice a svojim zraneniam pár hodín po nehode podľahla. "Vodič nákladného vozidla sa podrobil dychovej skúške, jej výsledok bol negatívny. Či pred jazdou požila alkoholické nápoje 54-ročná vodička, sa bude zisťovať pri súdnej pitve," doplnila. 

Na miesto dopravnej nehody bol prizvaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Dopravu počas dokumentovania tragickej nehody odklonili a riadili ju policajti. "Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bánovciach nad Bebravou začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody, pri ktorej zbytočne vyhasli dva ľudské životy, je v štádiu vyšetrovania," dodala policajná hovorkyňa.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce