17. 08. 2018 19:35 | SENEC/TV Markíza

Praskajú im steny a trasú sa okná. Za rodinnými domami nečakane vyrástlo logistické centrum

Primátor Senca oponuje, že ľudia o tom vedeli, keď začali stavať rodinné domy za týmto areálom.

Logistické centrum stavajú pri rodinných domoch
Logistické centrum stavajú pri rodinných domoch Foto: TV Markíza

Obyvateľom seneckej časti Malý Biel, bez ich vedomia, vyrástlo za rodinnými domami obrovské logistické centrum, do ktorého denno-denne vchádzajú desiatky kamiónov. Majitelia sú zúfalí. Chcú, aby mesto situáciu vyriešilo.

Takéto otrasy bývajú podľa obyvateľov Gaštanovej ulice v poslednom čase na dennom poriadku. A spolu s veľkým hlukom vraj neutíchajú ani v noci. Jej obyvateľ Roman Suchánek nám ukázal video, na ktorom vidno trasúce sa hrnčeky a na stene má aj prasklinu.

Všetko mala spôsobiť výstavba a prevádzka gigantického areálu, ktoré je iba pár metrov od rodinných domov. V časoch, keď si obyvatelia ulice stavali rodinné domy, ešte netušili, že za ich záhradami vyrastie veľké logistické centrum.

„Boli sme ubezpečení, že hala vzdialená od nás 500 metrov je poslednou a medzi obytnou zónou a tou 500 metrov vzdialenou halou bude len pole," povedal nám pán Suchánek, ktorý sa cíti byť prístupom mesta oklamaný.

Primátor Senca nám Karol Kvál nám v telefonickej reakcii povedal, že robili zmeny územného plánu a vtedy sa urobil územný plán na bývanie a územný plán na logistiku.

Rodiny na dotknutej ulici, ale tvrdia niečo iné. Podľa nich sú logistické haly postavené v rozpore s územným plánom, vo väčšej výmere ako by mali a tiež majú za to, že stavebník stavia bez stavebného povolenia. „Viem to dokázať. Platnosť stavebného povolenia vypršala 1.8. 2010. Stavebník však začal so stavbou reálne až v novembri 2011," zdôrazni pán Suchánek.

Podľa primátora Senca existuje právoplatné územné a stavebné povolenie. „Dali sme mu stavebné povolenie, vtedy nezačal, ale podal žiadosť na predĺženie. Tak sme predĺžili stavebné povolenie. A v termíne, keď ešte bolo platné, začal stavať," vyhlásil Kvál.

Väčšina hál však už stojí a tak obyvatelia tejto ulice žiadajú, aby aspoň poslednú z nich, v blízkosti ich záhrad, mesto stoplo a zatvorili všetky brány. Kvál však dodáva, že ľudia vedeli, že tam bude stáť logistická hala.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce