19. 08. 2018 13:19 , článok bol aktualizovaný 19. 08. 2018 13:29 | BRATISLAVA/TASR

Protidrogová akcia polície : Zadržali muža, ktorý mal v aute vyše tisíc tabliet extázy

Policajti následne vykonali viacero domových prehliadok na území Bratislavského kraja.

Páchateľa zadržali na bratislavskej Nevädzovej ulici.
Páchateľa zadržali na bratislavskej Nevädzovej ulici. Foto: reprofoto: Facebook/Polícia SR

Polícia obvinila 37-ročného Petra H. z Bratislavy z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi. Hrozí mu trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

V piatok (17.8.) zadržali policajti na základe príkazu prokurátora v osobnom motorovom vozidle na Nevädzovej ulici v Bratislave muža, v tom čase dôvodne podozrivého z páchania drogovej trestnej činnosti. "Po jeho zadržaní bola vykonaná v súlade so zákonom prehliadka vnútorných priestorov vozidla. V rámci nej bolo zaistených celkovo 1223 zelených tabliet drogy - extázy, ktoré muž neoprávnene prechovával v plastovom vrecku. Predmetné množstvo možno považovať za 1223 bežných jednotlivých dávok drogy," spresnil Szeiff.

Policajti následne vykonali v piatok viacero domových prehliadok na území Bratislavského kraja, okrem iného aj prehliadku v jednom z areálov v obci Blatné. Počas tejto prehliadky bolo preukázané, že obvinený muž od presne nezisteného času až do piatka mal vo vnútorných priestoroch jednej z budov v areáli pestovať indoorovým spôsobom viacero rastlín rodu Cannabis.

"Počas prehliadky bolo zaistených okrem iných vecí dôležitých pre trestné konanie aj sušené časti rastlín konope. Množstvo zaistených častí rastlín zodpovedalo minimálne 47 bežným jednotlivým dávkam drogy. V rámci prehliadky bola ďalej zaistená aj papierová škatuľa s obsahom sušených častí rastlín konope zodpovedajúcich minimálne 50 bežným jednotlivým dávkam drogy," uviedol hovorca.

Policajti počas prehliadky zaistili aj väčšie množstvo čerstvých rastlín, ktoré budú následne podrobené expertíznemu skúmaniu na Kriminalistickom a expertíznom ústave Policajného zboru.

Drogovej trestnej činnosti sa mal obvinený dopustiť aj napriek tomu, že rozsudkom Krajského súdu Bratislava z roku 2010 bol uznaný vinným zo spáchania okrem iného aj zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Policajným vyšetrovateľom bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie. Obvinený na rozhodnutie sudcu o jeho vzatí do väzby v súčasnosti čaká v cele policajného zaistenia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce