20. 08. 2018 17:00 | TRNAVA/TV Markíza

Luxusné auto bez šoféra vyčíňalo na D1. Vodiča hľadali v kukurici

Šofér, ktorý ohrozil dopravu na diaľnici, je stále na úteku.

Auto na diaľnici.
Auto na diaľnici. Foto: TVNOVINY.sk

Nebyť rýchleho zásahu polície na D1, mohlo sa to skončiť hromadnou nehodou. Po diaľnici sa pohybovalo vozidlo, ktoré ohrozovalo bezpečnosť. Auto išlo samo, bez šoféra. Polícia musela okamžite zakročiť. 

Policajti špeciálneho dopravného oddelenia merali na D1 rýchlosť. Vodič luxusného auta s rakúskym evidenčným číslom jazdil 148 kilometrovou rýchlosťou za hodinu, dostal preto znamenie, aby zastavil.

Muž spomalil a stiahol sa ku krajnici. Stalo sa ale to, čo hliadka nečakala. Šofér z idúceho auta vyskočil a rozbehol sa do kukuričného poľa. Policajti neutekali za ním, ale ratovali vozidlo. 

Auto malo automatickú prevodovku a vodič ho nechal v režime jazdy. Nekontrolovateľne sa pohybovalo z krajnice až smerom ku zvodidlám. Išlo o sekundy. Policajti museli konať rýchlo.

„Na situáciu okamžite zareagovali. Jeden z nich vošiel do idúceho auta, ktoré zastavil a zabránil tým vzniku ďalším kolíziám. Ďalší policajt zase riadil premávku," povedala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Len čo dali situáciu s autom na ďiaľnici do poriadku, žiadali o posily. Nasledovala pátracia akcia zo zeme a zo vzduchu.

Šofér, ktorý ohrozil dopravu na diaľnici, je stále na úteku. Je zrejmé, prečo ušiel. Policajti totiž zistili, že auto v pondelok skoro ráno ukradli v Rakúsku. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce