23. 08. 2018 09:30 , článok bol aktualizovaný 23. 08. 2018 19:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Znalecký posudok poskytnutý Kočnerom nepreukazuje pravosť zmeniek

Okrem toho, žiadna zo sporných zmeniek vybratých zo spisov v civilnom konaní, nebola predmetom znaleckého skúmania.

Marián Kočner.
Marián Kočner. Foto: TASR

Posudok zahraničného znalca, ktorý predložil Marian Kočner, nepreukazuje, že zmenky boli podpísané v roku 2000. Správa potvrdzuje len predchádzajúce vyhlásenia TV Markíza, že metódy na objektívne potvrdenie podpisu na zmenkách z roku 2000 už neexistujú.

„Obhajoba Kočnera úmyselne nesprávne interpretuje záver posudku a zavádza verejnosť. Znalec LaPorte nepotvrdil, že zmenka bola v júni 2000 podpísaná. Pán LaPorte jasne uviedol, že presný dátum podpísania dokumentu nebolo možné určiť chemickou analýzou," uviedol Peter Papanek, mediálny zástupca TV Markíza s tým, že správa tak poukazuje len na to, že atrament na preskúmanom dokumente je starší ako dva roky.

Okrem toho, žiadna zo sporných zmeniek vybratých zo spisov v civilnom konaní, ktorých vybratie Kočner odôvodnil práve týmto účelom, nebola predmetom znaleckého skúmania.

„Predloženie tohto znaleckého posudku jasne dokazuje, že Marian Kočner nikdy nepožiadal o objektívne a vedecké posúdenie veku zmeniek. Jeho zámerom bolo len zabrániť spravodlivosti tým, že TV Markíze zabráni urobiť analýzu v 24-mesačnom období od podozrenia na vytvorenie týchto dokumentov," uviedol Papanek.

Zároveň doplnil, že TV Markíza je presvedčená, že taktika, ktorú používa právny tím Mariána Kočnera vrátane nesprávnych vyjadrení k záverom znaleckého posudku, je úmyselne cielená s účelom dezinformovania verejnosti a ďalšiemu zabráneniu vyšetrovania trestného prípadu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce