24. 08. 2018 19:00 | ŠTÚROVO/

Majiteľku spievajúceho domu v Štúrove pustili na chvíľu z väzby. A začala sa dráma

Za jej prítomnosti policajti dnes odmontovali reproduktory a zariadenie, z ktorého púšťala árie.

Éva Nothartová počas prehliadky v jej dome v Štúrove.
Éva Nothartová počas prehliadky v jej dome v Štúrove. Foto: TV Markíza

V spievajúcom dome v Štúrove sa to dnes hemžilo policajtmi. Prišla dokonca záchranka. Majiteľku domu, ktorá terorizovala susedov piskľavou hudbou, pustili na chvíľu z preventívnej väzby. Bola u nej domová prehliadka.

Eva Nothartová šestnásť rokov znepríjemňovala susedom život púšťaním hlasnej árie Placida Dominga od šiestej ráno do desiatej večer..

Za jej prítomnosti policajti dnes odmontovali reproduktory a zariadenie, z ktorého púšťala árie. Takisto aj alarm, ktorým tiež trápila susedov. Pri prehliadke policajti zaistili rôzne veci, ktoré im budú slúžiť pri ďalšom trestnom konaní.

Eva Nothartová však tvrdila, že jej je zle a od policajtov chcela, aby jej zavolali sanitku. Lekár záchranky Jozef Csekes povedal, že pacientku vyšetril, ale nebolo nutné ju previezť do nemocnice. Novinárom na otázky, prečo jej prišlo zle a chcela sanitku, neodpovedala.

Spievajúci dom.
Spievajúci dom. Foto: TV Markíza
 

Z domu sa po celý čas ozývali výkriky majiteľky domu. Keď ju brali naspäť do väzby, dôsledne dozerala, aby dom riadne zamkli. Po prehliadke Evu Nothartovú vzali späť do preventívnej väzby. V nitrianskej väznici bude čakať na definitívny verdikt sudcu, čo s ňou bude ďalej. Môže dostať pol roka alebo až tri roky.

Obvinená je z nebezpečného prenasledovania. Susedia si teraz užívajú zaslúžený pokoj bez piskľavej hudby a spúšťania alarmu.

Na rozdiel od nich však budú z nečakaného ticha zrejme sklamaní turisti. Tí sa totiž pri takzvanom spievajúcom dome často zastavovali a robili si pri ňom dokonca selfie fotografie.

Keď si v internetovom vyhľadávači zadáte údaj spievajúci dom, objaví sa vám ako turistická atrakcia na Košútovej ulici. Navyše s tým, že zatváracie hodiny sú o 22. hodine. Sú tam aj recenzie od turistov. Niektorých susedov ticho po toľkých rokoch aj pomýlilo.

Vyšetrovanie pokračuje, aj keď je Eva Nothartová už v preventívnej väzbe. Policajti naďalej zbierajú dôkazy a svedecké výpovede.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce