27. 08. 2018 12:21 | PÚCHOV, BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Odložený prípad! Polícia žiada pomoc pri pátraní po chlapcovi, ktorý zmizol pred 30 rokmi

O prípade informuje polícia, ktorá správu posiela aj do zahraničia.

Ľuboš Bednárik.
Ľuboš Bednárik. Foto: SR, Polícia, tvnoviny.sk

Presne pred 30 rokmi sa stratil iba 5-ročný chlapec. Pred domom v Púchove sa vtedy hral Ľuboš Bednár. Za doposiaľ nezistených okolností zmizol bez stopy.

Napriek snahe vtedajších príslušníkov Verejnej bezpečnosti a neskôr Policajného zboru sa ho nepodarilo vypátrať. Hľadali ho aj podľa zváštnych znamení: jazva na hrane brady (menej viditeľná dĺžka, cca. 0,5 cm); materské znamienko na ľavej strane chrbta v blízkosti lopatky elipsovitého tvaru (dĺžka cca. 3 cm).

Aj keď prešlo už veľmi veľa rokov a oficiálne pátranie bolo po 20 rokoch skončené, existujú prípady, keď sa nezvestné osoby našli po desaťročiach. Preto pri tomto smutnom výročí spúšťa polícia informačnú kampaň o jednom z najznámejších prípadov nezvestného slovenského dieťaťa.

„Pri príležitosti tohto smutného výročia sme sa rozhodli opätovne poukázať na prípad nezvestného Ľuboša Bednára a využiť rozšírenosť sociálnych sietí, prostredníctvom ktorých chceme o tomto prípade informovať čo najviac občanov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Príklady z minulosti ukázali, že médiá a sociálne siete vďaka publikovaným materiálom pomáhajú aj pri pátraní po dlhoročne nezvestných osobách," povedala 1. viceprezidentka Policajného zboru Jana Maškarová.

Informácie v angličtine zašlú policajti orgánom aj médiám v zahraničí. Toto sa písalo vtedy v správe:

„Doterajším pátraním v mieste bydliska a celom obvode mesta Púchov bolo zistené, že nezvestný maloletý Ľuboš Bednár sa v dopoludňajších hodinách hral so starším bratom v blízkosti obytného domu v Púchove. O 12:00 matka nezvestného z bytu z okna volala obidvoch svojich synov, aby išli do bytu na obed. Starší syn aj prišiel, ale mladší Ľuboš zostal vonku, pričom svojmu bratovi uviedol, že on ide ešte niekde za obytný dom, pri ktorom sa hrali. Keď tento neprišiel spolu s bratom do bytu rodičov, otec sa ihneď odobral von, kde zistil, že jeho syn sa už pred obytným domom nenachádza. Nezvestného syna najskôr hľadal sám v blízkom okolí, potom s viacerými susedmi a nakoniec keď ho nenašiel, oznámil prípad na OO VB Púchov. Na OO VB boli vykonané prvotné úkony pátrania po nezvestnom chlapcovi bez kladného výsledku. Bola vykonaná pátracia akcia za účasti občanov mesta, príslušníkov VB a pomocných síl," píše sa v prvom zázname prijatom v súvislosti s nezvestným Ľubošom Bednárom.

1.jpg
Foto: Polícia SR
 

2.jpg
Foto: Polícia SR
 


VIAC Z Domáce