01. 09. 2018 18:45 , článok bol aktualizovaný 01. 09. 2018 22:54 | BRATISLAVa/tvnoviny.sk,

Bratislava pod vodou: Zaplavené boli ulice, areál nemocnice i nový podchod na Trnavskom mýte

Hasiči doposiaľ vykonali tucet výjazdov.

Zatopená Gagarinova ulica.
Zatopená Gagarinova ulica. Foto: TV Markíza
Zatopená ulica vo Vrakuni.
Zatopená ulica vo Vrakuni.
Zatopená ulica vo Vrakuni.

Bratislavu zasiahlo niekoľko zrážkových vĺn. Po tej poslednej, ktorá priniesla intenzívny lejak, zostali viaceré ulice a cesty pod vodou. Informuje o tom webstránka imeteo.sk, podľa ktorej tomu ešte nie je koniec. 

"Najviac napršalo v Rači, a to až 85 mm. Koliba eviduje vyše 70 mm. Staré Mesto a Petržalka viac ako 50 mm. Ďalšie zrážky ešte len prídu. Z Maďarska teraz postupuje na Slovensko ďalšia zrážková vlna a búrky nad Bratislavou sa stále regenerujú," uvádza portál.

Počasie na Slovensku podľa webstránky ovplyvňuje studený front a tvoria sa výrazné búrky. "Najhoršia situácia je v Bratislave, kde už niekoľko desiatok minút vystrájajú veľmi intenzívne búrky," píše portál s tým, že hlavnému mestu spôsobujú intenzívne búrky problémy. 

 

"Zatopený je napríklad podchod pri Kuchajde. Zaplavilo aj podjazd na Gagarinovej ulici. MHD tak jazdí odklonom. Odklonená je aj linka číslo 50. V Bratislave sa totiž nachádzajú viaceré úseky, ktoré sú zaliate vodou a hasiči tak majú plné ruky práce," opisuje imeteo.sk.

Centrálny príjem ružinovskej nemocnice pre búrku nefunguje, pacientov odkláňajú 

Silná búrka znemožnila Nemocnici Ružinov prevádzku centrálneho príjmu. "Zdravotnú starostlivosť, samozrejme, poskytujeme, ale pacientov, ktorí vyžadujú akútnu hospitalizáciu, odkláňame do nemocnice na Kramároch alebo do Petržalky," povedala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská.

Dažďová voda prenikla aj do suterénu, kde obmedzila prevádzku výťahov. "Na mieste už zasahujú hasiči, ktorí dažďovú vodu odčerpávajú," dodala hovorkyňa.

Problémy spôsobila búrka aj na Trnavskom mýte. Novozrekonštruovaný podchod na Trnavskom mýte zaplavilo. Podľa portálu imhd.sk je už opäť funkčný.
 

Podchod pod Trnavský mýtom už je priechodný.
Podchod pod Trnavský mýtom už je priechodný. Foto: TV Markíza
 

V súvislosti s celodenným dažďom v Bratislave a okolí zaznamenali hasiči nárast výjazdov.

„Aj v týchto chvíľach zasahujú pri odčerpávaní zatopených priestorov, a to najmä v mestských častiach Ružinov a Rača. Zasahujú tiež v Ružinovskej nemocnici vo vonkajších priestoroch pri laboratóriach, kde sa nahromadilo veľké množstvo vody," informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

Doposiaľ vykonali v rámci Bratislavy tucet výjazdov.

Pred búrkami s krúpami a výdatnými zrážkami varoval aj SHMÚ. Výstrahy platia až do nedeľnajšieho rána.

Električky už premávajú

Viaceré linky bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktoré pre búrky nepremávali alebo boli odklonené, už jazdia riadne. Vyplýva to z informácií zverejnených na webstránke imhd.sk. Krátko po pol desiatej večer obnovili premávku liniek 8 a 9 v Ružinove. Premáva aj linka 4 na Vajnorskej. Po svojej trase už chodí aj linka 51.

Silné dažde zaplavili podjazdy a vyžiadali si odklon viacerých liniek. Trolejbusy 201 a 202, ktoré zvyčajne chodia po Gagarinovej ulici, premávajú cez Mierovú. Premávka na linke 201 je opäť až na Dolné hony, podľa imhd.sk však treba počítať s nepravidelnou premávkou. Odklonom cez Ružinov premáva aj linka 65, preto neobsluhuje zastávku Ríbezľová.

Takto to vyzerá v podzemnom parkovisku v jednom z bratislavských obchodných centier:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce