04. 09. 2018 17:21 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Policajný exprezident vypovedal v prípade svojej údajnej diskreditácie mafiou

Dohodnutí svedkovia mali potvrdiť, že Spišiak prevzal úplatok 300-tisíc korún.

Jaroslav Spišiak.
Jaroslav Spišiak. Foto: TV Markíza

Bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak vypovedal pred sudcom v súvislosti s údajnou mafiánskou skupinou Sátorovci. Dunajskostredské podsvetie malo vraj záujem o to, aby Spišiak na vysokom policajnom poste skončil. Zosnovali údajne plán na jeho diskreditáciu.

Na chodbe sa ešte usmieval. V pojednávacej miestnosti však už atmosféra zhustla. Jaroslav Spišiak sa stretol s ľuďmi, ktorí sa pohybovali po boku údajného mafiánskeho bossa Ľudovíta Sátora. Ten bol vraj v roku 2005 hlavný organizátor jeho diskreditácie.

Dohodnutí svedkovia mali potvrdiť, že Spišiak prevzal úplatok 300-tisíc korún. Tým by prišiel o meno i prácu. „Je to hrozné, že po desiatich rokoch som až teraz poškodený. Keď to bolo aktuálne, tak sa tomu nikto oficiálne nevenoval," rozhovoril sa exšéf policajtov.

Podľa vyjadrenia prokurátora v tomto prípade ide o krivé obvinenie, ktoré vykonštruovali členovia zločineckej skupiny Sátorovci ako pomstu za jeho snahu odhaliť a chytiť Sátora, ktorý bol v tom čase na úteku. „A taktiež ako motív sa tam uvádza aj pomsta za to, že odvolal ´kvázi´ ich policajta z vedúcej funkcie, nakoľko im poskytoval informácie," vysvetlil prokurátor.

 

Jaroslav Spišiak za múrmi banskobystrickej väznice nevypovedal iba v pozícii poškodeného, ale aj ako svedok. Dlhoročný policajný funkcionár hovoril o činnosti údajného dunajskostredského gangu. Výpalné, nelegálne kšefty s cigaretami či likvidácia nepohodlných ľudí. Jednotliví obhajcovia údajných členov skupiny nechceli na to reagovať.

Ako informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková v prípade je obžalovaných 14 ľudí z rôznych trestných činov ako napr. zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, zločin krivého obvinenia a iné.

Spišiak vypovedal pred sudcom asi tri hodiny a potom z pojednávacej miestnosti odišiel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce