07. 09. 2018 10:39 | BRATISLAVA/zg

Desiatky ľudí uviazli vo vlakoch, stovky na staniciach. Takto vyzerala nočná dráma v Bratislave

Pozrite si nahnevané reakcie ľudí.

Anketa vo vlaku.
Anketa vo vlaku. Foto: TV Markíza

Včera okolo 21.00 h pretrhol medzinárodný rýchlik E 270 Petrov na stanici Bratislava - Vinohrady trakčné vedenie. Desiatky ľudí uviazli vo vlakoch, stovky na staniciach kvôli meškajúcim vlakom.

Ako to vyzeralo vo vlakoch a na staniciach si môžete pozrieť v priloženom videu:

 

Nočná súprava, ktorá spôsobila kolaps, smerovala z Čiech do Maďarska a uviazla v ťažko dostupnom teréne. Súpravu krátko po polnoci, teda po štyroch hodinách čakania, odtiahli na bratislavskú Hlavnú stanicu.

Vo vozňoch vypadla elektrina, ľudia tam čakali uzväznení v tme a bez vody. Niektorým sa podarilo otvoriť dvere a cez koľaje sa pokúšajú dostať na autobusy. Medzi cestujúcimi bola aj tehotná žena.

„Bola som so 7-ročnou dcérkou vo vlaku, ktorý 20.09 h vyrazil zo stanice a 20.15 už stál kvôli strhnutému vedeniu. Nik zo železníc neprišiel cestujúcich skontrolovať, či sme ok, nik nám ani po dvoch hodinách v zamknutom vlaku nepovedal, kedy nás pustia. Nakoniec zamkli aj toalety. Žiadali sme vodu, informácie, no nič sme neobdržali. Nakoniec vypli vo vlaku aj svetlá. Takže sme ostali bez vody, WC a po tme...Po troch hodinách sme doslova ušli, keď sa niekomu z cestujúcich podarilo otvoriť dvere zamknutého vlaku. Utekali sme z vlaku ako rukojemníci po trojhodinovom únose, za ktorý si navyše každý z nás cestujúcich zaplatil...Keby som to nezažila, neverila by som, že v 21. storočí je štátny prepravca schopný uväzniť svojich platiacich zákazníkov, nechať ich o hlade a smäde a len tak mu to prejde! Je to trestuhodne!," povedala nám rozhorčená cestujúca.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce