12. 09. 2018 14:05 , článok bol aktualizovaný 12. 09. 2018 14:53 | BRATISLAVA/TASR

Expremiéra Fica bude naďalej strážiť ochranka. Sú na to závažné dôvody, tvrdí ministerka vnútra

Saková vyhlásila, že by mohlo k dôjsť k ohrozeniu jeho zdravia a života.

Robert Fico.
Robert Fico. Foto: TASR

Žiadosť bývalého premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o predĺženie ochrany ministerstvo vnútra schváli. Po stredajšom rokovaní vlády to povedala šéfka rezortu Denisa Saková (Smer-SD).

"Máme závažné dôvody, ktoré nám poukazujú na to, že by mohlo dôjsť k ohrozeniu jeho zdravia a života," vyhlásila. Podľa jej slov ich nemôže bližšie špecifikovať, pretože podliehajú stupňu utajenia.

Bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD) nekonkretizoval dôvody, pre ktoré mu predĺžia ochranu. "Tieto dôvody sa držia pod nejakým stupňom utajenia," uviedol Fico na tlačovej konferencii v parlamente s tým, že ich teda nemôže povedať. Dôvody sa budú preverovať. Keď nebudú existovať, nebude ani ochranka.

Fico bude mať podľa Sakovej zatiaľ ochranku na neobmedzený čas. "Na mesačnej báze to budeme prehodnocovať a pokiaľ dôvody pominú, chránená osoba stráca nárok na ochranu," priblížila ministerka.

Dodala, že bývalý premiér nepožiadal o poskytnutie motorových vozidiel. "V žiadosti deklaroval, že už využíva len motorové vozidlá, ktoré patria strane Smer-SD," povedala Saková.

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák podľa súčasnej šéfky rezortu o predĺženie ochrany nepožiadal.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce