14. 09. 2018 19:30 | PREŠOV/TV Markíza

Polmetrové potkany v prešovej bytovke sú nočnou morou. Ľudia sa boja ísť aj na záchod

Najmä večer počuť ich cupotanie. Sú ich stovky.

Potkany sa chceli prehrýzť aj do kúpeľne.
Potkany sa chceli prehrýzť aj do kúpeľne. Foto: TVNOVINY.sk

Nočná mora v prešovskej bytovke. Len pred tromi mesiacmi sa do podnájmu nasťahovali dve rodiny a už riešia nepríjemný problém. V byte okrem nich bývajú aj polmetrové potkany. „Deratizér povedal, že potkan vie vyskočiť do dvoch metrov a skáče do krku," povedal obyvateľ bytovky Jozef.

Boja sa ísť do kúpeľne a v noci nemôžu spávať. Najmä večer počuť cupotanie potkanov. Ich počet odhadujú na viac ako sto.

Potkany videli pred dvoma týždňami v stupačkách. Teraz ich počujú behať po zníženom strope na chodbe. Vraj sa rozmnožili a počuli už aj piskot mláďat. „Hryzú, lozia hore dole, dostanú sa vlastne na plafón a cez plafón behajú do spoločných priestorov na chodbu cez stupačku," sťažovala sa obyvateľka Simona.

Ľudia nakrútili aj video. Za roletou boli hlodavce, ktoré sa im chceli prehrýzť až do kúpeľne. Na strope vidieť aj fľaky od výkalov, ohlodané steny, či výplň, ktorú tam pred pár dňami dali robotníci. 

Príšerný pohľad sa naskytol pani Simone, keď uvidela potkana v záchodovej mise. „Ja som rýchlo misu zatvorila, naukladala som tam ťažké veci, aby sa mi nedostal do bytu a odvtedy to robím každý deň. A tak isto so strachom otváram dvere do kúpeľne, lebo sa bojím," opisovala Simona.

„Bojíme sa normálne sadnúť na záchod. Človek ide urobiť potrebu a pozerá do misy, či náhodou odtiaľ nevyskočí," povedal zas Jozef.

O hlodavcoch doteraz nevedeli, no v bytovke je to vraj dlhoročný problém. S domovníčkou sa spojiť nevedia, pretože je na liečení, tak si majiteľ bytu dal zavolať firmu, ktorá by problém s potkanmi mohla vyriešiť. No otrava zatiaľ nefunguje a potkanov počujú stále. 

Viac v reportáži Veroniky Bozdošovej

 


VIAC Z Domáce