13. 09. 2018 17:26 | KRÁĽOVÁ NAD VÁHOM/TV Markíza

Nepozornosť pri cúvaní s kombajnom pripravila o život 41-ročného muža

To, že pri cúvaní niekoho zrazil nevedeli ani tí, ktorí majú firmy hneď vedľa miesta nešťastia.

Kombajn zabil 41-ročného muža.
Kombajn zabil 41-ročného muža. Foto: TV Markíza

V priestoroch bývalého družstva v Kráľovej nad Váhom prišiel o život 41-ročný muž. Na svedomí ho má mladý, 25-ročný kombajnista, ktorý si pri cúvaní pravdepodobne nedal pozor. To, že pri cúvaní niekoho zrazil nevedeli ani tí, ktorí majú firmy hneď vedľa miesta nešťastia.

Podľa nitrianskej krajskej policajnej hovorkyne Renáty Čuhákovej polícia prijala oznámenie o nešťastí v Kráľovej nad Váhom v stredu (12. 9.) okolo 15.00 h. Kombajnista muža pritlačil medzi kombajn a adaptér na kukuricu.

Nešťastie, ktoré sa tu stalo, preveroval aj inšpektorát práce. Jeho zamestnanci boli v areáli bývalého družstva aj vo štvrtok. „Od oznámenia sa prípadom zaoberáme. Inšpektori sa zamerali na kontrolu dodržiavania právnych a ostatných predpisov v oblasti ochrany života a zdravia," ozrejmil hlavný inšpektor práce z Nitry Róbert Bulla.

Ako vyšetrovatelia, tak aj inšpektori práce na prípade intenzívne pracujú a snažia sa zistiť detaily nešťastia. Podľa Bullu prvotné priebežné zistenia budú známe už v piatok (14. 9.). Polícia vyšetruje  prípad ako prečin usmrtenia.

Podobné nešťastie sa stalo aj v Palárikove. Pred piatimi mesiacmi tam ťažký stroj pripravil o život skúseného mechanika. V oboch prípadoch muži nakoniec zomreli. Kým v Palárikove spravil chybu nebohý mechanik, v Kráľovej nad Váhom padá podozrenie na mladého kombajnistu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce