13. 09. 2018 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Vydali medzinárodný zatykač na odsúdeného Viliama Mišenku

Dôvodom je, že odsúdený za likvidáciu švagrinej mal vraj opustiť Európu.

Viliam Mišenka.
Viliam Mišenka. Foto: TV Markíza

Už po ňom pátrajú na celom svete. Na odsúdeného Viliama Mišenku vydali medzinárodný zatykač. Televízii Markíza to potvrdil Špecializovaný trestný súd. Mišenka si má za objednávku vraždy odpykať dlhoročný trest. Ešte donedávna sa však mohol mimo Európy pohybovať ako slobodný človek. Medzinárodný zatykač prichádza až po takmer pol roku, už raz pritom utiekol do Karibiku.

Viliamovi Mišenkovi vymeral Najvyšší súd v marci 23 rokov natvrdo. Za to, že si objednal likvidáciu svojej švagrinej. Explóziu v Topoľčianskej firme prežila, zomrel ale jeden muž a ďalších päť ľudí sa zranilo. Podľa sudcu Najvyššieho súdu ide o veľmi brutálny, takmer by sa dalo povedať teroristický čin.

Mišenka si rozsudok nevypočul, a v tom momente sa po ňom zľahla zem, mal pritom dosť času na útek, pre súdne naťahovačky naňho totiž vydali zatykač až po vyše mesiaci. Aj to iba európsky. Mišenka už raz pritom raz utiekol, pred piatimi rokmi sa ukrýval na ostrove Margarita vo Venezuele, odkiaľ ho museli privážať kukláči.

Policajní pátrači totiž mali pôvodne informácie, že Viliam Mišenka sa ukrýva len v Európe, starý kontinent mal opustiť až v uplynulých týždňoch, na čo polícia ihneď zareagovala.

Na Špecializovaný trestný súd preto prišiel od polície návrh na vydanie medzinárodného zatykača, čo súd minulý týždeň akceptoval. Medzinárodný zatykač vydal na neho predseda senátu Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 7. septembra.

Nie je vylúčené, že Mišenka, ktorý bol v minulosti obvinený z viacerých vrážd, našiel opäť útočisko na karibskom ostrove. Údajne tam v minulosti podnikal s realitami a vlastnil aj viacero nehnuteľností. V roku 2013 ho venezuelská polícia zatkla na pláži.

Venezuelské úrady Mišenku vtedy nevydali na základe našej žiadosti, ale jednoducho vyhostili, keďže porušil pobytové zákony, otázne je to, ako by to bolo teraz. V prípade Karola Mella, ktorý sa nachádza na Belize, totiž zatiaľ všetky pokusy dostať ho na Slovensko zlyhal.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce