14. 09. 2018 09:55 | BRATISLAVA/kc

Gašpar kryl, že jeho zástupca nemá previerku. Videl aj to, na čo nemal oprávnenie

Málik je od septembra policajným pridelencom v Srbsku, kam ho bez konkurzu vyslal bývalý minister vnútra Robert Kaliňák.

Na snímke z roku 2016 prvý viceprezident Policajného zboru SR Jaroslav Málik počas tlačovej besedy.
Na snímke z roku 2016 prvý viceprezident Policajného zboru SR Jaroslav Málik počas tlačovej besedy. Foto: TASR

Súčasné vedenie polície objavilo ďalší problém z čias, keď bol policajným prezidentom Tibor Gašpar. Vysvitlo, že bývalý viceprezident Jaroslav Málik až do svojho marcového odchodu z postu nemal bezpečnostnú previerku. Píše o tom portál denníka SME.

Málik, pod ktorého spadala celá kriminálna polícia, ale aj boj proti terorizmu mal prístup k citlivým informáciam. Policajné vedenie pripúšťa, že videl aj to, na čo nemal oprávnenie.

„Na základe týchto zistení prezídium Policajného zboru vec postúpi ako podnet na Národný bezpečnostný úrad a na preverenie sekcii kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra," uviedlo pre SME komunikačné oddelenie polície.

Bývalému druhému mužovi polície, ktorý bol fakticky zástupcom Gašpara, hrozí pokuta od 500 do 1660 eur, ale aj zákaz činnosti.

Málik je od septembra policajným pridelencom v Srbsku, kam ho bez konkurzu vyslal bývalý minister vnútra Robert Kaliňák.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce