15. 09. 2018 19:01 , článok bol aktualizovaný 15. 09. 2018 19:01 | ZÁMUTOV/TV Markíza

Patrika (13) po zásahu bleskom museli oživovať, je v kritickom stave

Oveľa lepšie je na tom 11-ročná Melánia, ktorej urobili vyšetrenia a nechajú si ju tri dni v nemocnici na pozorovanie.

Zámutov.
Zámutov. Foto: TV Markíza

Dve deti po zásahu bleskom skončili v nemocnici. V Zámutove pri Vranove nad Topľou pred búrkou udrel do skupinky siedmich detí, keď sa vracali z lesa z húb. Blížila sa búrka, počuli hrmenie, a tak sa rozhodli vrátiť domov. V tom do nich udrel blesk.

Deti to mali do dediny už len asi 300 metrov, keď ich na lúke pri stožiari vysokého napätia vystrašil silný výboj. Videli len záblesk, kde presne blesk trafil si nikto z nich nevšimol. Na zemi zostal nehybne ležať 13-ročný Patrik a 11-ročná Melánia.

Cestou ich do auta vzal okoloidúci vodič, priviezol ich až k osade a privolal záchranárov. Dievča odviezli do vranovskej nemocnice, chlapca museli oživovať.

Patrik je v kritickom stave, na umelej pľúcnej ventilácii. K prognóze je podľa lekárov nateraz predčasné sa vyjadrovať. Oveľa lepšie je na tom Melánia. Mama s ňou zostala v nemocnici. Tri dni si ju tam majú nechať na pozorovaní.

Príbuzní veria, že všetko dobré dopadne. Nič také sa zatiaľ v obci nestalo. Búrka trvala asi hodinu a poriadne sa pritom blýskalo. Blesk vraj mohol pritiahnuť aj kovový hrniec, ktorý deti držali v rukách.

Nakrúcal Martin Jedinák.

 


VIAC Z Domáce